Реєстрація юридичних осіб

Юридична особа – установа (організація), зареєстрована згідно чинного законодавства країни.

Керуючись українським законодавством, щоб пройти процедуру реєстрації юридичної особи, реєстратор (засновник чи засновники) або уповноважена ним людина зобов`язані особисто надати (або прислати рекомендованим листом) в єдиний державний реєстр судових рішень таку документацію:

  • готову заповнену картку реєстра;

  • оригінал чи засвідчену нотаріусом копію рішення осіб-засновників щодо реєстрації юр/особи згідно законодавчим актам;

  • 2 примірники установчої документації (якщо юридична особа створюється на підставі модельного статуту, який затверджений Кабінетом міністрів України, статут подавати не потрібно. В картці реєстру ставиться відповідна відмітка з посиланням на типовий установчий документ);

  • документ, засвідчуючий внесокпро реєстраційній збір юр/особи;

  • у випадку резервування назви юр/особи, необхідно додати довідку з Єдиного державного реєстру про резервцьогоімені;

  • якщо для засновника законодавством передбачено вимоги, які стосуються утворення статутного капіталу, потрібно надати ще й документ в єдиний реєстр юридичних і фізичних осіб, який свідчить про внесокзасновникомвкладу до статутного фондуюр/особи розміром, затвердженого законодавчими актами;

  • коли засновником виступає іноземець, у випадку його реєстрації необхідно надати документ, підтверджуючий його реєстрацію в державі його місцезнаходження, тобто витяг із банківського, торгівельного чи судового реєстру.

Державний реєстратор не повинен вимагати додаткову документацію у засновника юр/особи.

Засновник зобов`язаний подбати про найменування. Воно зобов`язано містити інформацію про організаційну та правову форму (не включаючи владні державні та місцеві органи, комунальні підприємства, установи, організації) та назву.

Засновник може скористатися правом зарезервування назви юр/особи терміном на 2 місяці; ВАТ – на 9 місяців.

Якщо реєстраційна документація надається особисто самим засновником, державному реєстратору необхідно представити документ, який засвідчує особистіть - паспорт.

У випадку, коли реєстрація юридичних осіб проходить за участю уповноваженої ними людини, потрібно надати паспорт та документ, який свідчить про її повноваження (довіреність).

В реєстраційних документах, надісланих рекомендованим листом, на картці реєстру має стояти підпис заявника завірений нотаріусом.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии