Серед різноманітних тенденцій моди, вишивка є одним з найактуальніших принтів. Вишиті візерунки прикрашають не лише блузи та сукні, а й теплі речі: пальто, плащі. Одяг з вишивкою – традиційна річ, яку спокон віку вдягали українці. Вишиванки не втратили популярність і до сьогодні, більш того, вони вважаються найулюбленішим одягом сучасної молоді.

Етнодім пропонує покупцям різнобарвні вишиванки фото яких можна подивитись у каталозі інтернет-магазину. Вбравшись у вишиванку, людина буде мати стильний вигляд, та підкреслить свою любов до рідної країни.

Важко сказати, коли з’явилися перші вишиванки. Згадки про них є в записах древньогрецького історика Геродота. Він пише, що традиційний одяг скіфів був прикрашений кольоровими візерунками. Арабські купці, що мали торгові відносини з русами у 10 столітті, у своїх манускриптах описували русів у вишитій одежі. Етнографи також розказують, що вишивка на речах співпадає з орнаментами на посуді.

Розквіт мистецтво вишиванки зазнало в період трипільської культури. Вишивати в українській сім’ї вміла кожна жінка. Найстарша жінка мала навчити ремеслу доньку, яка передавала вміння вже свої доньці, онуці чи племінниці.

Для кожного регіону України характерна своя техніка вишивання. Етнографи, подивившись на спосіб виконання орнаменту, можуть сказати, до якого регіону відноситься ця річ.

Гамма відтінків, візерунки завжди виконувались індивідуально, майстриня не могла створити однакову річ. В тематиці узорів переважала квітково-рослинна тема, зображали також геометричні орнаменти, зображення тварин, птахів.

В давні часи і до сьогодні майстрині вишивають гладдю, хрестиком, використовують шовкові, шерстяні нитки. Упереміж зі звичайними нитками використовують бісер,золоті нитки, тоді виріб має більш святковий вигляд.

Наші пращури носили з вишивкою сорочки, оздоблювали візерунками рушники та скатертини. Сьогодні традиційну українську вишивку можна побачити навіть на джинсах та звичайнісінькій футболці.

Якщо ви бажаєте мати справжню домоткану сорочку з етнічним орнаментом, закажіть її на інтернет-ресурсі Етнодім. Тут ви можете купити вишиті речі з батисту, попліну, льону та бавовни. У будь-якому разі вишиванка має яскравий вигляд, тому її можна вдягнути на вечірку. Замініть звичайну блузу вишиванкою, та й йдіть на роботу. Оточуючі напевно оцінять вашу індивідуальність та оригінальність смаку.