• Головна
  • Перевірки ТЦК і вручення повісток на вулицях: що зміниться, коли новий закон запрацює
13:37, 9 травня
Надійне джерело

Перевірки ТЦК і вручення повісток на вулицях: що зміниться, коли новий закон запрацює

Перевірки ТЦК і вручення повісток на вулицях: що зміниться, коли новий закон запрацює

До набуття чинності нового закону про мобілізацію залишається кілька днів. У зв'язку з цим багатьох українців турбує, яких змін варто очікувати. Зокрема, як відбуватиметься вручення повісток, перевірка документів, якими будуть права та обов'язки обох сторін – військовозобов'язаних і ТЦК. На ці питання відповів адвокат Микола Максимов для ТСН.

Хто перевірятиме документи на вулиці

Передбачається, що оповіщення населення на вулицях та в громадських місцях триватиме. Проте відбудуться певні зміни, оскільки представники ТЦК отримають більше повноважень.

Адвокат пояснив, що новий закон зобов'язує військовозобов’язаних завжди мати з собою військово-обліковий документ, який потрібно пред’явити на вимогу представників поліції та ТЦК.

До цього не було вимоги носіння такого документа та пред’явлення працівникам ТЦК. Але водночас військовозобов’язаного однаково не мають права затримувати, крім випадків, якщо він перебуває в розшуку Національною поліцією. Якщо перебуває, то його мають право затримати, скласти адмінпротокол і доправити до ТЦК, – зазначив Максимов.

При цьому адвокат наголошує, що тільки працівники поліції мають право затримувати громадян і застосовувати силу. Якщо співробітники ТЦК намагаються заштовхнути військовозобов’язаного до транспорту – це порушення закону.

Застосовувати силу мають право тільки працівники поліції. Якщо ж таке відбувається з боку працівників ТЦК, то треба намагатися фіксувати цей процес на відео. Треба попереджати працівників ТЦК, що це незаконне позбавлення волі, незаконне затримання, і за це є відповідальність згідно зі статтею кримінального кодексу України, – каже адвокат.

Максимов звертає увагу, що знімати незаконні дії працівників ТЦК можна, проте не слід викладати таке відео в інтернет. Такі записи варто додавати до заяви до поліції, ДБР про незаконне затримання.

Якщо вручають повістку, виписану на вулиці

Фахівець зазначив, що доволі дискусійним є питання щодо законності заповнення порожнього бланка повістки на вулиці замість вручення заздалегідь заповненої повістки.

Є певні юридичні питання до цього. Повістка містить підпис керівника ТЦК і туди вписують дані особи. Це питання вже обговорювалося, хтось намагався писати заяви до правоохоронних органів. Але це питання не вирішене, так продовжують робити, – каже Максимов.

Якщо представники ТЦК забирають телефон

Вилучення у затриманих військовозобов’язаних телефонів і позбавлення можливості зателефонувати, наприклад, адвокатові чи рідним, за словами Максимова, також є незаконним. Телефон – майно людини, яке співробітники ТЦК не мають права забирати.

Адвокат зазначив, що оскільки ТЦК мають статус військових частин, керівництво часто ухвалює рішення про необхідність вимкнення телефонів. Але цієї норми тоді мають дотримуватися всі особи, які знаходяться в приміщенні ТЦК.

Поза межами ТЦК людина має право на дзвінок адвокатові, поліції та рідним. У будь-якому разі людині повинні надати можливість скористатися зв’язком, таке право повинно бути забезпечено, – каже Микола Максимов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон про мобілізацію #вручення повісток #мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...