Не поспішайте викидати старий мотлох: в яких речах містяться цінні метали, які можна вигідно здати

Перебираючи старі речі на горищі, в комірчині чи в гаражі, не варто поспішати відносити їх на смітник. Серед них можуть бути речі, за які дають чималі гроші у пунктах прийому металобрухту. Зокрема це побутові прилади та кухонне приладдя.

Сайт Pro Гроші розповів, скільки коштує цінний металобрухт і які метали можна знайти вдома.

Які ціни на метали в Україні

На брухт приймають такі види дорогих металів, оцінюючи їх за кілограм у такі суми:

  • мідь – 240 грн;
  • алюміній – 70 грн;
  • свинець – 45 грн;
  • латунь – 150 грн;
  • нікель – 300 грн;
  • бронза – 150 грн;
  • титан – 100 грн.

Який метал можна відшукати вдома

З цього металу виготовляють кухонний посуд: ложки, тарілки, виделки, каструлі. Крім того, він може міститись у залишках будівельних та ремонтних матеріалів, автомобільних деталях, віконних рамах і старих велосипедах.

Цей цінний метал застосовують у створенні люстр, скульптур, свічників, попільничок, меблевих комплектуючих – дверних ручках або замках. З нього виготовляють різноманітний посуд, столові прилади.

Цей метал найбільш затребуваний, тому його легко відшукати у звичайній квартирі. З нього виготовляють меблеву фурнітуру, сувенірну продукцію, статуетки. Міститься він у старих радянських холодильниках, монетах, кабелях, дротах.

Міститься в акумуляторах, демонтованих лічильниках, автомобільних колесах. Також його можна знайти в риболовних принадах, кабельному брухту.

У чистому вигляді вдома його не знайти. Цей матеріал використовують у ракетній, нафтовидобувній, авіа- та суднобудівній, оборонній промисловості. Титанові сплави містяться в медичному обладнанні, телефонах, комп'ютерній техниці. Також з нього виготовляють ювелірні прикраси та пам’ятники.

Латунь є в сантехніці та побутових приладах: радіаторах, кранах, змішувачах, холодильних трубках. Крім того, метал буває в інтер’єрі будинку (у бра, торшерах), з нього виготовляють посуд (чайники, кавники, самовари).