Служба безпеки України зірвала спробу замовного вбивства українського військового — командира 108-го окремого батальйону ЗСУ "Вовки Да Вінчі" Сергія Філімонова. За даними слідства, замах готувала Федеральна служба безпеки Росії, використовуючи агентурну мережу під прикриттям.
За версією слідства, російські спецслужби завербували мешканця Дніпропетровщини, учасника АТО з Кам’янського. Його ввели в оману, представившись співробітниками Служби безпеки України та переконавши, що він виконує завдання на благо держави. У межах так званої операції фігуранту доручили "знешкодити коригувальника вогню", яким насправді мав стати український командир.
Псевдоспівробітниця СБУ, яка вийшла на чоловіка через соцмережі, повідомила йому, що інтернет-магазин, де він раніше замовляв медичні препарати, нібито фінансує армію РФ. На цій вигадці побудували фальшиві звинувачення у державній зраді та створили видимість кримінального переслідування. Для посилення тиску йому надіслали підроблену повістку на допит.
У якості "порятунку" йому запропонували нібито співпрацю зі СБУ в обмін на закриття справи. Чоловік погодився і отримав анкету на вступ до служби. Йому наказали прибути до Києва та розпочати виконання завдання.
Після прибуття до столиці агент отримав завдання орендувати квартиру в житловому комплексі, де, за даними ФСБ, проживав Сергій Філімонов. Фігурант почав стеження за автомобілем військового, регулярно надсилав куратору фото та повідомлення про переміщення об’єкта. При цьому "куратор" видавав Філімонова за зрадника, який нібито передає координати для російських ударів по Києву.
Кульмінацією операції стало отримання агентом координат схованки, в якій містився автомат Калашникова. Зі зброєю він продовжив стеження й отримав пряме завдання — ліквідувати українського військового.