У ніч на 21 лютого Сили оборони України завдали серії ударів по важливих об’єктах російського військово-промислового комплексу та логістики. Генштаб ЗСУ підтвердив, що для ураження стратегічних цілей використали крилаті ракети FP-5 "Фламінго". Звучить трохи сухо, але суть проста: працюєте по тій інфраструктурі, яка реально годує російську армію.
Удар по "Воткинському заводу"
Одним із головних об’єктів став "Воткинський завод" у місті Воткінськ, Удмуртія. Там, за інформацією військових, спрацювали підрозділи Ракетних військ і артилерії. На території виникла пожежа, але остаточні наслідки ще уточнюються.
Якщо коротко про завод: він виробляє ракети РС-24 "Ярс", "Ярс-С", "Ярс-М", балістичні ракети ЗМ-30 "Булава" для підводних човнів, а також ракети для ОТРК "Іскандер-М" і авіакомплексу "Кинжал". Тобто це не просто завод - це стратегічне серце російської ракетної програми. Можна сказати, удар по самому джерелу.
Газопереробний завод та склади
За попередніми даними, постраждав також Нєфтєгорський газопереробний завод у Самарській області - він постачає ресурси для російської армії. Там теж виникла пожежа, але масштаби руйнувань ще з’ясовують.
Не обійшлося й без ударів по тимчасово окупованих територіях України: склад пального в Донецьку, майстерня з БпЛА біля Нової Каракуби, склад матеріально-технічних засобів у Пологах. Цікаво, що саме ці удари можуть реально ускладнити роботу окупантів на передовій.
Втрати противника та повний обсяг збитків наразі уточнюють.
Друга атака "Фламінго" за місяць
Цікаво, що це вже друга операція із застосуванням "Фламінго" у лютому. 8 числа ЗСУ вдарили по полігону "Капустин Яр" в Астраханській області, тоді пошкодження зафіксували на важливих об’єктах інфраструктури.
20 лютого співвласник Fire Point Денис Штілерман показав відео запуску ракети "Фламінго". Росіяни вже встигли підтвердити, що по заводах, де роблять ракети для комплексу "Іскандер", влучання було. Можна сказати, що "Фламінго" стає серйозним інструментом для точкових ударів по стратегічній інфраструктурі.