Які купюри долара та євро колекціонери купують дорожче за номінал

Деякі іноземні банкноти коштують значно дорожче, ніж написано на них. Українці, які тримають заощадження в доларах і євро, можуть натрапити на таку купюру у власному гаманці - треба лише вміти її розпізнати.

У доларах колекційну цінність мають купюри з зірочкою біля серійного номера. За даними Бюро гравіювання та друку США, таке позначення ставлять на банкнотах, якими замінюють пошкоджені під час друку екземпляри. На номінальну вартість зірочка не впливає, але трапляється рідко - тому колекціонери готові за неї доплатити.

Наприклад, на OLX можна знайти оголошення про продаж п'ятидоларової банкноти з зірочкою за 500 гривень. За актуальним курсом така купюра коштує близько 250 гривень, тобто рідкісне маркування подвоює її ціну.

У євро цінують інше - «красиві» серійні номери. Дорожче продаються банкноти, де цифри дзеркальні, повторюються або утворюють іншу систематичну послідовність. Так, купюри номіналом 20 євро з повторами 222 і 777 у номері виставляли по 1 200 гривень за штуку.

Водночас є й пастки. У США офіційно випускають банкноти лише до 100 доларів, тому «200-доларові» купюри - це сувеніри або фальшивки, і в обміннику їх не приймуть.