Уряд готує зміни, які мають адаптувати роботу держави, столиці, економіки та критичної інфраструктури до нової тактики російських атак. Про це прем'єр-міністр Сергій Корецький написав за підсумками суботньої зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.
За словами Корецького, він провів розширену нараду за участі головнокомандувача, міністра внутрішніх справ, ДСНС, мера Києва, представників Офісу президента та РНБО.
Йдеться, зокрема, про рішення щодо роботи підприємств та установ під час різних типів небезпеки, організації логістики й транспорту, а також роботи метро та інших об'єктів інфраструктури — з метою кращого захисту людей і можливості нормально жити в містах та громадах.
Окремо планують переглянути підходи до комендантської години та доступу цивільних до оперативнішої інформації про повітряні загрози - без додаткових ризиків для безпеки. Сформувати необхідні пропозиції, за словами прем'єра, планується на початку наступного тижня.
Приводом до таких змін стали тривалі повітряні тривоги, які впливають не лише на безпеку людей, а й на роботу підприємств, логістику, транспорт, школи та дитячі садки.
Подібні рішення в регіонах уже ухвалювали. Навесні комендантську годину скоротили на Сумщині, на початку серпня в Запоріжжі запровадили новий механізм оповіщення про загрозу ударів, а у Кривому Розі директору супермаркету оголосили підозру за те, що магазин працював під час оголошеної тривоги.