Всі засоби, призначені для чищення басейну, можна розділити на дві великі групи.

Механічні засоби – очищення басейну проводиться шляхом встановлення ефективної системи фільтрації води та прибирання з її поверхні крупного сміття. Хімічні засоби застосовуються для дезінфекції басейну, з метою очищення води від бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів. Якщо ви є власником басейну, то хімія для басейну знадобиться обов’язково. Окремо можна виділити електрофізичні засоби дезінфекції води, застосовувані для чищення великих басейнів.

Використання перелічених засобів з чищення басейну дозволить рідше вдаватися до такої складної процедури, як повна заміна води.

Найбільш затребуваною послугою у професіоналів є якісна чистка каркасних басейнів, які встановлюються на дачних ділянках. Чистка басейну на дачі включає в себе наступні етапи.

1) Ручна чистка поверхні води від листя і крупного сміття. Для цієї мети використовується спеціальний сачок з телескопічною штангою, яка дозволяє дотягнутися до будь-якого місця в басейні. Для очищення стінок басейну знадобляться щітки. Бажано, щоб вони теж були обладнані телескопічними штангами.

2) Фільтрування – дозволяє очистити воду від дрібного сміття і досягти необхідного рівня прозорості води.

3) Очищення дна і стінок басейну – проводиться за допомогою спеціального донного пилососа.

Дезінфекція – використання хімічних засобів для знезараження води в басейні. Несвоєчасне застосування хімії призводить до того, що рідина в резервуарі стає зеленою і набуває вкрай неприємний запах, а його стінки покриваються слизом. Систематична чистка басейну дозволить уникнути забруднення води і стабільно підтримувати її в сприятливому стані.

Автоматичне очищення води в басейні виконується шляхом її фільтрації. Для цього перед запуском басейну в нього встановлюються фільтри. Це пристрої, які пропускають воду через спеціальні бар'єри з певним складом, очищають її від органічних і інших забруднень, і випускають очищену рідину назад в басейн. Чистка резервуара таким способом може здійснюватися безперервно, але не менше 6 годин на день. В іншому випадку фільтрація води не дасть жодних результатів.

Прибирання басейнів. Якщо крупне сміття на поверхні води і опале листя можна зібрати сачком, то якісно очистити стінки і дно басейну від нальоту за допомогою звичайної щітки практично нереально. Але з цією проблемою відмінно впорається донний пилосос. У залежності від способу управління, якості очищення та ціни розрізняють ручні пилососи, напівавтоматичні і автоматичні.