Дошкільний розвиток дитини в даний час за своєю значимістю не поступається навчанню в школі. Будь-який батько розуміє, що відповідальність за майбутні успіхи малюка цілком залежать від того, як його підготували до навчання. Але навіть в початковій школі процес всебічного розвитку не повинен зупинятися. Шкільна програма не передбачає таких важливих складових у вихованні учнів, як правильна мотивація, соціалізація, тренування важливих когнітивних функцій мозку. Дітям пропонується багато нової інформації. Як її запам'ятати, як правильно нею скористатися - це залишається за межами відповідальності вчителів. Але цього обов'язково потрібно навчити кожного школяра. Ось навіщо потрібні розвиваючі курси для дітей в Україні.

Дошкільний розвиток дитини: головні аспекти навчання

Очевидні навички, яким потрібно вчити кожного майбутнього школяра, - це читання, усний рахунок, письмо. Але це не найважливіші здібності. Список корисних в школі умінь набагато ширший, і до нього слід додати також особливі якості:

  • Хороша координація, моторика, просторове мислення;
  • Розвинений розум - когнітивні здібності, творчі задатки, мислення, здатність міркувати;
  • Вольові якості - здатність до прийняття рішень, завзятість, працьовитість і посидючість;
  • Комунікабельність, свобода в спілкуванні з однолітками і педагогом;
  • Розуміння, навіщо потрібні знання, навчання, наявність пізнавального інтересу.

Більшість центрів розвитку для дошкільнят і молодших школярів надає великого значення соціальному вихованню і мотивації. Щоб зацікавити маленьких учнів, використовуються як прості і доступні методи (ігрові заняття, переключення уваги, похвала), так і передові технології (комп'ютерні ігри, розвиваючі програми). Специфіка взаємодії педагога з учнями в сучасних розвиваючих школах має, в принципі, подібні риси. Головна відмінність між ними полягає в методиках розвитку, які мають свої плюси і мінуси.

Пропонуємо познайомитися з найефективнішими і затребуваними на сьогодні програмами розвитку інтелекту в учнів 5-11 років. Це мнемоніка і ментальна арифметика.

Розвиваючі курси для дітей: мнемотехніка

Пам'ять і вміння концентруватися - ключові фактори нагального навчання, тому в кращих розвиваючих методиках їх тренуванню відводиться особливе місце. Підвищення ефективності пам'яті - головне завдання мнемоніки. А її головні особливості:

  • Органічність, оскільки вона спирається на природні принципи розвитку людської пам'яті (візуалізацію, уяву);
  • Комплексний розвиток розуму - в ході занять розвивається також фантазія, підвищена увага, дрібна моторика і мова;
  • Висока швидкість і точність запам'ятовування;
  • Зручність користування зафіксованою в пам'яті інформацією;
  • Ефективність (довговічність) запам'ятовування.

Зрозуміло, в дошкільному віці, в початкових класах учні ще не можуть створювати настільки яскраві і стійкі асоціації для запам'ятовування, як дорослі. Але спеціальні вправи допомагають їм розвивати уяву, зорову увагу, довгострокову і короткочасну пам'ять. Можливість запам'ятовувати будь-яку інформацію дає багато переваг, але для ефективного навчання цього не достатньо. Дитина повинна вміти правильно скористатися своїми знаннями.

Ментальна арифметика: користь для розвитку інтелекту

Розглядаючи обидві методики, можна знайти між ними багато схожих рис. Наприклад, те, що вони спрямовані на розвиток образного мислення і навичок візуалізації,що тренують пам'ять, увагу і сприяють швидкому засвоєнню будь-якої інформації. Уроки ментальної арифметики тренують і моторику пальців рук, стимулюючи активний розвиток мови.

Мнемоніка і ментальна арифметика дають роботу правій півкулі. Це дуже корисні заняття для учнів 5-11 років. Вони допомагають врівноважувати роботу півкуль і не дають логічному інтелекту стати домінуючим.

Однак, ментальна арифметика має і свої особливості:

  • Допомагає дітям розкрити творчі здібності;
  • Підвищує ефективність розумової діяльності - розвиває мислення, логіку, здатність до самостійних висновків, аналізу;
  • Ставить перед учнями конкретні завдання, що вимагають точного і швидкого вирішення (відмінна практика перед вирішенням завдань з математики та розв'язування різних життєвих ситуацій);
  • Високий рівень мотивації.

Про те, як тренерам школи ментальної арифметики Соробан® вдається мотивувати учнів, варто сказати окремо. Мнемотехніка розвиває пам'ять, але ефективність методу можна побачити тільки в перспективі, коли учневі вдасться успішно застосувати свої навички в навчанні. Ментальний рахунок - це заняття з наочними результатами. Вирішуючи завдання, учень досягає певного успіху і знає, що успіх - це результат докладених зусиль і наполегливості. Часто навіть дуже здібні діти вчаться гірше учнів, які мають сильну мотивацію. Соробан® - це особливі розвиваючі курси для дітей в Україні, які одночасно і розвивають, і мотивують дітей на навчання.