Певне, є чимало людей, які з теплом на серці згадують про ті приємні вечори, коли перед сном батьки читали їм цікаві казки. Це твори про вигадані події та персонажів, які мають морально-естетичне та виховне значення. Найбільш давніми та поширеними є народні твори. Дитячий літературний проект derevo-kazok.org підготував список казок народів світу, які варто прочитати кожному.

Замок «Підеш-не-вернешся» (іспанська казка)

Ця історія сповнена небачених пригод та небезпечних завдань. Усе почалося з принца, якому надав послугу один дуже могутній чаклун. Через багато років принц був змушений виконувати його завдання, які виконати було нікому не до снаги. Проте, на превеликий подив чаклуна, той проходив одне випробування за іншим. Як йому те вдавалося та що врешті з того вийшло читайте в іспанській народній казці “Замок «Підеш-не-вернешся»”.

Зароблений карбованець (грузинська казка)

В одного чоловіка був син, який цілий день лише те й робив, що гуляв та ледаркував. Набридло це батькові й вирішив він провчити хлопця. А як він це зробив та чи дало це бажаний результат, ми дізнаємося, прочитавши грузинську народну казку “Зароблений карбованець”.

Швець і чорт (фінська казка)

Повчальна історія про швеця, який пішов у найми до одного пана шити чоботи. Як потім стало зрозуміло, пан той - сам чорт. Довго б швець ще ті чоботи шив, якби не порада, яку дав йому один знайомий. Як гадаєте, яку пораду дали шевцю та як той зумів втекти від чорта?

Тисяча хитрощів (іспанська казка)

Казка про те, як лис хвалився перед котом, що знає в тисяча раз більше хитрощів, ніж він. Проте, коли вони залізли до господарського курника і на них накинулися злі собаки, кіт врятувався, а лис - ні. Чому так сталося і завдяки чому вдалося врятуватися котові, читайте в іспанській народній казці “Тисяча хитрощів”.

Три мудрі поради (угорські казки)

Історія про гусара, який довго був на війні та якого нарешті відпустили до рідного села. По дорозі додому він зустрів мудрого діда, що дав йому три мудрі поради. Завдяки цим порадам чоловік не лише цілим та неушкодженим повернувся в рідну хату, а й здобув по дорозі цілий мішок золота. Як гадаєте, що порадив йому мудрий дідусь?

Як принц учився майструвати (сербська казка)

Казка, яка розповідає про одного царя, що разом з дружиною та донькою заблукав у чужій країні та був змушений пасти вівці. Час ішов - дівчинка підросла. Якось її побачив принц тих земель та закохався. Проте батько дівчини не захотів віддавати дочку заміж, доки принц не опанує якогось ремесла. Що з того вийшло та чому так вчинив батько, читайте в сербській народній казці “Як принц учився майструвати”.

Як бідняк гусака ділив (турецька казка)

Повчальна історія про одного наймита, якому багатий пан доручив розділити смаженого гусака. Наймит розділив так, що господар навіть не очікував. Як то було, читайте в турецькій народній казці “Як бідняк гусака ділив”.

Як Жаби подорожували (японська казка)

Якось дві жаби вибралися зі своїх рідних міст та вирішили помандрувати, подивитися світу. Проте, коли вони зустрілися, то почали сильно сперечатися і, нарешті, кожна повернулася до себе додому. Як гадаєте, через що сперечалися жаби та якого висновку врешті дійшли?