Перед придбанням вікна VELUX потрібно з'ясувати розміри вікон, призначення для кімнати та методи відкриття.

Підбір габаритів вікна

Сприятливішою шириною мансардного вікна, запропонованого на сайті https://dp.myprostir.com/ є відстань, що залежить від віддалення серед крокв:

  • для монтажу на кроквах це віддалення має бути на 2-5 см більше, ніж ширина вікон;
  • якщо відстань серед крокв більша ширини підібраного вікна, за допомогою універсальної системи установок ви можете встановлювати вікна на риштуваннях;
  • якщо відстань серед крокв менше ширини вікон, можна частково змінювати конструкцію крокв.

Підбір числа вікон

Вікна потрібні для того, щоб висвітлювати мансарду, з'ясовується відношення корисної території скління віконних прорізів до площі підлогового покриття. Запропоноване співвідношення 1:10. Чим більше від рівня підлогового покриття встановили мансардне вікно, тим більше світла воно може давати.

Підбір за призначенням кімнати

Для монтажу віконних прорізів для каркаса в вітальні, дитячій або спальній кімнаті радимо купити мансардне вікно з дерева, виконане з екологічного сировини - сосна найвищого ґатунку. Якщо кімната з високою вологістю, то відмінний вибір вікна для каркаса з пластмаси. Вікна з ПВХ відрізняються довговічністю, не потрібен особливий догляд і просто миються.

Відповідність методу відкриття

Щоб виконати вікна для даху дуже комфортними в застосуванні, виробник передбачив такі методи відкриття:

  • середній - одна з найбільш затребуваних віконних конструкцій для каркаса;
  • з піднятими осями - поворотна вісь стулок знаходиться більше в центральній області віконних коробок, що дає можливість виробляти мансардні вікна величезної висоти, таким чином гарантуючи додаткове світло кімнаті і огляду.

Мансардні вікна та їх переваги

Мансардні вікна роблять приміщення світлим, просторим, функціональним. До переваг мансардних вікон відносяться:

  • Безпека. Загартоване скло складно розбити, навіть в цьому випадку воно не розсипається на дрібні осколки.
  • Захист від снігу, граду, вологості. Мансардне вікно витримує складний клімат, захищає від будь-яких атмосферних опадів.
  • Зручний ергономічний дизайн. Ручку встановлюють у верхній або нижній частині конструкції для максимально комфортної експлуатації.
  • Свіже повітря. Спеціальний вентиляційний клапан дозволяє провітрити приміщення навіть при закритому віконному блоці. Вентиляція не пропускає опади, пил, комах та шум з вулиць.