Чи можна отримати гарний врожай, не доклавши зусиль? Тільки якщо спостерігати за процесом збоку. Городникам же доводиться не лише готувати ґрунт та класти в нього насіння, а й турбуватися про те, щоб сонце гріло правильно, вітер не ламав слабку поросль, дощ не заливав ділянку й не вимивав поживні речовини, бур’ян не заважав рости. Винахід агроволокна розв’язав певну частину проблем власників садів та городів. Цей нетканий матеріал стає надійним захистом від негоди, палючого сонця, посягань тварин. Завдяки мікропорам під ним створюється комфортний мікроклімат на весь період росту рослин.

Полотно агроволокна не єдиний спосіб захистити садово-городні культури. Варто звернути увагу на сітки для затінення, геотекстиль, садовий бинт, а також готові пристрої, як, наприклад, чохли для саджанців, парнички або пристовбурне коло. Розрізняються ці захисні засоби щільністю, кольором, розмірами та структурою полотна. Однак усі вони виготовляються з полімерної сировини. Це надає їм спільних властивостей:

  • міцність;
  • повітропроникність;
  • екологічність;
  • стійкість до вологи, ультрафіолету, морозу.

Тож, якщо виникла потреба купити агроволокно (спанбонд), треба спочатку дізнатися про його призначення та спосіб використання.

Види покривного матеріалу

Насамперед привертає увагу колір – білий та чорний. Темне агроволокно використовують для мульчування. Воно необхідне, щоб припинити ріст бур’янів, а також захистити ґрунт від швидкого висихання. До того ж покриття запобігає контактуванню плодів із землею, що часто шкодить, наприклад, полуниці чи помідорам.

Біле використовують для укривання рослин. Щільність волокна впливає на строк служби й захисні властивості. Тонке можна укладати на самі рослини, воно врятує від незначних короткочасних приморозків та зовнішніх шкідників. Якщо ж показник перевищує 30 г/кв. м, то можливості застосування стають ширшими, однак важкі матеріали потребують опор у вигляді кілочків. Волокном великої щільності можна обгортати дерева, або можна використовувати для цього готові чохли з нього.

Садовий бинт з агроволокна – ефективна альтернатива щорічної побілки, тобто захист стовбура від сонячних опіків, морозу та голодних тварин. Процес обмотування не виснажує й економить час.

Геотекстиль використовують як у городництві, так і в будівництві, оскільки він міцний та довговічний, добре пропускає вологу й не псується від неї. Матеріал захистить ділянку від бур’янів, садові доріжки від руйнування, землю від ерозії.

Зелена сітка для затінення підходить для навісів, парканів. Вона добре пропускає світло, повітря, але відбиває ультрафіолет й захищає від негоди у вигляді граду, зливи, сильного вітру.

Продукція хімічної промисловості стала порятунком для рослин та їхніх господарів, адже вирощування садів і городів – справа не одного дня, а природа повна сюрпризів, які не зможуть зашкодити ділянкам, де використовуються агроволокно й аналогічні матеріали. Накривання землі та рослин займає небагато часу, але дає помітний результат у вигляді привабливої ділянки, багатого врожаю, збереженого здоров’я.