Організація повсякденного життя та ефективне управління часом - це важлива навичка для всіх людей, які мають мету. Кожен розробляє для себе методи упорядкування дійсності, формулювання та ефективне виконання завдань. Важливо правильно вибрати інструменти для реалізації плану.

У кожному проекті можна виділити більш-менш подібні сфери діяльності, які становлять єдине ціле. Кінцевий результат проекту залежить, серед іншого від того, чи можна адекватно охопити окремі сфери:

  • планування проекту,
  • організацію роботи команди,
  • встановлення пріоритетів та визначення критеріїв його успіху,
  • спілкування,
  • вирішення проблем,
  • контроль витрат та ресурсів,
  • графік дій.

Найпопулярніші та все ще дуже ефективні інструменти, які ви використовуєте для управління проектами - це аркуш паперу та кольорові маркери, кольорові надписи, календар чи графік роботи на папері. Крім них, доступні програмні засоби – від надзвичайно ефективних таблиць Excel, до передових програм управління проектами, дивіться приклад.

Програмне забезпечення для управління проектами

Технології та програмне забезпечення управління проектами безперервно розвиваються більш-менш 10 років. Фактично, існують навіть цілі веб-сайти, присвячені презентації та оцінці інструментів управління проектами.

Безперечно одне - чим комплексніша програма, тим більше часу потрібно на вивчення її функціональних можливостей, додатків та методів роботи. Тож це, як правило, величезні інвестиції у час, не кажучи вже про те, що майже кожна відома програма управління часом та проектами має певну плату. Додатки для планування та управління проектами, які доступні українською мовою, є особливо цікавими, тому що використання рідної мови на роботі позитивно впливає на ефективність, інтеграцію команди та емоційну ідентифікацію з компанією.