Коли приходить час міняти підлогове покриття, багато людей стають перед вибором: паркетна дошка масив або ламінат? Якщо складно визначитися, то краще прислухатися до думки експертів 1floor. Вони розкажуть про експлуатаційні характеристики кожного матеріалу.

Особливості паркету

Паркетна дошка повністю виготовляється з натурального дерева. Верхній шар — це цінні сорти деревини, а два нижніх — хвойні сорти. Вони міцно склеюються між собою та утворюють тверду дошку.

Щоб захистити дорогий матеріал від подряпин та інших дефектів, зверху його обов'язково покривають лаком або іншим захисним складом в кілька шарів. Також такий засіб визначає текстуру паркету — вона може бути глянсовою або матовою.

Паркет має цілий ряд незаперечних переваг:

  • Екологічний і безпечний.

  • Має замковий механізм, тому легко монтується.

  • Невибагливий в плані догляду, будь-які забруднення можна прибрати за допомогою вологої ганчірки.

  • Ремонтопридатний, для реставрації застосовується метод шліфування.

  • Має тривалий експлуатаційний термін від 35 років.

Однак необхідно врахувати ряд нюансів. По-перше, паркет не любить вологу. Від неї він розбухає і починає псуватися. Тому його не можна монтувати в приміщеннях з високим рівнем вологості. По-друге, під впливом інтенсивних сонячних променів матеріал може втратити насиченість кольору.

Особливості ламінату

Ламінат Квікстеп обійдеться дешевше, ніж паркет. Обумовлено це його структурою:

  • Нижній шар — спеціальний папір, насичений смолами.

  • Середній шар — деревинно-стружкові плити.

  • Верхній шар — декоративна плівка, яка може імітувати натуральне дерево, камінь або будь-який інший дорогий матеріал.

Ламінат, крім доступної вартості, має ряд переваг. До них відносяться екологічність, стійкість до ультрафіолетового випромінювання і механічного впливу.

Що стосується недоліків, то ламінат досить складний в монтажі. Якщо порушити технологію, то крайки будуть кришитися. Тому це завдання потрібно довірити фахівцям. Складність в тому, що якщо матеріал пошкодиться, то полагодити його буде не можна, він не піддається реставрації.

Що вибрати?

Однозначно відповісти на це питання не можна, все залежить від конкретної ситуації. Якщо приміщення має високу прохідність, то краще віддати перевагу ламінату. Він має підвищену ударостійкість. Якщо в будинку є домашні тварини, то також підійде ламінат.

Для спальні краще вибрати паркет. Він тепліший, тому можна буде обійтися без системи теплої підлоги.

Необхідна відзначити, що обидва матеріали не переносять вологу. Тому в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості рекомендується використовувати вінілову плитку, купити яку можна за посиланням https://1floor.com.ua/catalog/vinilova-pidloga/vinilam/.

Ламінат — це більш гучний матеріал. Він погано ізолює звуки. Якщо в будинку є маленькі діти, які часто стрибають і тупають, сусіди знизу можуть відчувати дискомфорт.

Нарешті, потрібно враховувати свої фінансові можливості. Паркет коштує значно дорожче, оскільки повністю виготовлений з натурального дерева. Ламінат — це більш доступний матеріал.