Сучасний світ важкий і недружній до дітей. Поспіх і стрес, брак часу на дитину, ігнорування її психічних потреб, надлишок електронних засобів масової інформації призводять до того, що все більше дітей мають емоційні проблеми і все менше читають, і наш магазин книг це може виправити.  Дитина, яка не розуміє мови, має низький словниковий запас. Самостійно читати не вміє, бо для неї це надто важко і нудно (особливо в епоху привабливого й невимушеного телебачення).

Мова є інструментом мислення, в тому числі і математики. Таким чином коло замикається – погано читаючі діти все менше читають і все менше вчаться.

Читання – наступні етапи ініціації:

  • Книга як барвистий розважальний предмет;
  • Батьки - ланка, посередник між дитиною і книгою: активний перегляд, показ, слухання, розповідь, читання;
  • Приклад - звичка, взята з дому. Дитина повинна бачити, що читають її батьки, брати, сестри, бабусі й дідусі;
  • Візерунки в оточенні однолітків. Щоб розвивати бажання читати для задоволення.
  • Активне спостереження - батьки формують зв'язок між дитиною та книгою (від дитинства до 10 років).

Поради для батьків

Перша книга має бути короткою, всього на кілька сторінок (у дитини вузька спрямованість). Це має бути гарна, барвиста книга з гарними ілюстраціями. Забезпечте дитину сучасними книжками, її буде легше знайти. Читайте книги, які відповідають віку та здібностям вашої дитини. Читання учням старшої школи завжди повинно асоціюватися із задоволенням, мотивувати і ніколи не змушувати слухати чи читати. Виховання читацьких інтересів дітей – одне з найважливіших виховних завдань школи та дому.

Чому потрібно читати дітям?

Спільне читання є формою мудрого контакту з дитиною та чудовим методом навчання (це викликає близькість та унікальний емоційний зв’язок між батьком і дитиною). Читання книг допомагає зрозуміти себе та інших людей, їхні проблеми, дилеми та мотиви. Великий вплив на емоційний розвиток дитини має література:

  • впливає на почуття, вчить виражати свої емоції та почуття - вводить їх у світ фантазій,
  • розвиває корисні щоденні звички,
  • вчить терпінню (механізм відкладеного ефекту) - показує, що немає тільки правильних рішень,
  • повідомляє моральні моделі, допомагає відрізнити добро від зла.

Читання та зошити з інформатики допомагають досягати успіху в школі, розвивати мислення, мову та словниковий запас. Правильні тексти стають прикладом правильної мови.