Дистилятор – спеціальне обладнання, яке автоматично проводить очищення води до дистильованої. Аквадистилятори бувають різних видів, проте найпоширенішими є електричні апарати.

Невеликі обсяги води можна переганяти фізичним способом, використовуючи пальники, спеціальні трубки та лабораторний посуд. Однак такий спосіб підходить лише для отримання невеликої кількості Aqua distillata. Для налагодження постійного потоку очищеної рідини застосовуються дистилятори, оскільки вони дозволяють ефективно та швидко отримувати необхідний обсяг дистильованої рідини.

Як це працює

Принцип роботи аквадистилятора полягає в нагріванні води з її подальшим охолодженням та утворенням пари. Ця пара, яка конденсується, називається дистилятом. Також існують бідистилятори, які гарантують покращене очищення води, бо прогін виконується двічі.

Де застосовується

Сфера застосування аквадистиляторів дуже велика. Вони є обов'язковим обладнанням в:

  • аптеках;
  • медичних стаціонарах;
  • клінічних та наукових лабораторіях.

Прилад буде потрібен там, де проводяться хімічні реакції з використанням розчинів. Крім медичної та наукової сфер, апарати можуть знадобитися реставраторам, фотографам, клінінговим компаніям та навіть автомобільному виробництву. У побуті можуть застосовуватися для отримання чистої питної води.

У медичних лабораторіях також широко застосовуються аналізатори. Аналізатори бувають гематологічні, гемакоагулометричні, аналізтори сечі, газів крові та електролітів, біохімічні та ін. Біохімічний аналізатор – це прилад для проведення біохімічних досліджень різних речовин: електролітів, гормонів, ферментів та ін. Завдяки йому можна визначити наявність та концентрацію цих речовин практично у будь-яких видах біологічного матеріалу.

Біохімічний аналізатор забезпечує виконання різних тестів та аналізів: від термінових до традиційних клініко-біохімічних. Дані апарати ділять на автоматичні та напівавтоматичні. Зручно замовити медичне обладнання в інтернет-магазині МедТехніка. Автоматичні моделі є багатофункціональними: вони відбирають матеріали та реагенти, змішують та нагрівають їх, аналізують, обробляють та друкують отриману інформацію, а також промивають прилад без участі оператора. На напівавтоматичних аналізаторах процес підготовки речовин оператор проводить вручну, що дуже незручно для великих лабораторій.

Для більш швидкої та зручної роботи біохімічні аналізатори можуть мати:

  • автоматичні маніпулятори;
  • центрифуги для пробірок;
  • програмне забезпечення для опрацювання результатів пацієнтів.