Гранульований комбікорм — суміш, яка шляхом спеціального оброблення формується у гранули. Цей процес відбувається за допомогою обладнання для виробництва комбікормів у гранулах. Сировиною для виробництва може бути традиційний комбікорм або трав’яне борошно.

Основні переваги гранулювання комбікорму

  • Кожна гранула містить однакову кількість корисних інгредієнтів, тому купити обладнання для виробництва комбікорму в Україні — чудова можливість зробити харчування тварин збалансованішим.

  • Лінія гранулювання комбікорму дає змогу зберігати в ньому більше поживних речовин. Гранули не злежуються і не замерзають, не бояться вологи та спеки.

  • Термічне оброблення, для якого потрібне особливе обладнання для виробництва комбікормів у гранулах, знижує кількість мікробів і таким чином сприяє підвищенню гігієнічності готового продукту.

Процес гранулювання комбікорму

Цей процес полягає в подрібненні різних за фізико-хімічним складом культур і домішок та змішуванні їх у необхідних пропорціях. Для цього потрібно купити обладнання для виробництва комбікорму в Україні.

Етапи виробництва гранульованих комбікормів:

  1. Подрібнення. Щоб отримати тверді та щільні гранули, необхідно подрібнити всі інгредієнти за допомогою такого обладнання для виробництва комбікормів у гранулах, як роторні та молоткові дробарки. Подрібнені кормові культури вивантажують по шлангу в змішувач корму чи приймальний бункер.

  2. Змішування. Подрібнений матеріал потрапляє до змішувача кормів, який може бути горизонтальним або вертикальним. Там усі компоненти перемішуються й утворюють однорідну масу. На цьому етапі вводяться вітамінно-мінеральні комплекси для збагачення кормової суміші.

  3. Гранулювання. Лінія гранулювання комбікорму має такий алгоритм: змішана маса однаковими порціями надходить до приймального бункера гранулятора, потім вона пропарюється та спрямовується на пресувальний вузол, де під тиском проходить крізь отвори матриці. Таким чином утворюються гранули.

  4. Охолодження. Щоб гарячі гранули зберегли свою форму, необхідно охолодити їх до кімнатної температури. Гранули по транспортеру потрапляють до колони охолодження, де обдуваються холодним повітрям, а дрібні частинки зерна просіюються крізь сито на дні колони.

  5. Фасування. Готовий продукт фасується за допомогою спеціальних вагових дозаторів.

У BIOsmartex можна купити обладнання для виробництва комбікорму в Україні. Фахівці компанії підберуть лінію з виробництва гранульованого корму з нуля чи встановлять обладнання для будь-якої окремої виробничої операції (наприклад, лінія гранулювання комбікорму).