Ремонт квартири, будівництво будинку, встановлення та збирання меблів, навіть просто монтаж полиці чи картини неможливі без використання інструменту.

Різноманітні «технічні помічники» суттєво підвищують продуктивність праці та результативність, знижують трудовитрати, полегшують виконання робіт, підвищують їхню якість. Вони потрібні і професіоналу, і домашньому майстру.

Інтернет-магазин електроінструменту компанії ЕЛПРОМ, яка є виробником усієї представленої продукції на сайті, здійснює продаж по всій Україні. У багатьох містах є сервісні центри: Харків, Полтава, Умань, Дніпро, Луцьк, Одеса, Суми, Кривий Ріг, Мукачево.

Кожен вид інструменту та обладнання має власні технічні характеристики та сферу застосування. Такі «помічники» бувають мережними та акумуляторними. «Джентльменський набір» майстра може включати електродриль, перфоратор, болгарку (кутошліфувальну машинку – УШМ), шуруповерт, електролобзик, електропилу, електрорубанок.

За якими критеріями слід вибирати інструмент? Ось кілька загальних рекомендацій

Інструмент для будівельних чи ремонтно-оздоблювальних робіт умовно поділяється на професійний та аматорський, або побутовий. Принципова відмінність у разі полягає у допустимих навантаженнях і, зрозуміло, ціні моделей. Побутові моделі спрямовані на періодичну (а чи не щоденну) роботу, тобто, на незначні навантаження; вони мають стандартний набір функцій та можливостей. Звичайно, ціна на такі моделі є прийнятною для широкого кола споживачів.

Щодо професійного інструменту, то назва говорить сама за себе – він використовується у професійній діяльності (теслярів, монтажників, збирачів меблів та ін.). Такий інструмент багатофункціональний, надійний, менше схильний до зносу, його можливості досить великі. Звичайно, ціна на нього досить висока.

Отже, при покупці інструменту один з критеріїв, на який ви спиратиметеся, – це частота використання та обсяг виконуваних робіт. Якщо ви плануєте використовувати електроінструмент періодично, в домашньому господарстві, і навантаження на нього будуть незначні, то, зрозуміло, пригодиться аматорський інструмент (побутовий).

Якщо ж інструмент потрібен для професійної діяльності, то очевидно, що краще не скупитися на професійні моделі.

Якщо говорити про ті інструменти, що застосовуються в різних будівельних та ремонтних роботах, то в першу чергу вони поділяються на побутовий та професійний. В основі цього поділу лежать їхній робочий режим і технічні можливості.

Побутові моделі купуються для побутових потреб; їх можна використовувати в роботі не більше 4-х годин на день, кожні 15-20 хвилин робити перерву. Плюсом побутового інструменту є його дешевизна порівняно із професійним.