Олія користується великою популярністю в кулінарії, так як це натуральний продукт з ідеальними смаковими та ароматичними властивостями. Є чисті рослинні олії та ароматизовані, тому потрібно уважно поставитися до вибору сорту для отримання ідеального смаку та якості. Але не завжди обіцяна якість відповідає дійсності, тому потрібно враховувати склад продукту, його обробку, температурні режими приготування та основні правила зберігання.

Натуральна соняшникова олія підійде для смаження, для заправки салатів , для випічки , приготування різних соусів та інших страв, оскільки універсальність у поєднанні з складом, що адаптується, вважається важливою перевагою. Є різні варіанти рослинних олій, але саме соняшникова відноситься до найбільш популярних за рахунок своєї вигідної вартості та високої якості виробництва.

Види соняшникової олії

Соняшникова олія в залежності від рівня очищення поділена на рафіновану та нерафіновану сировину, тому залежно від способу застосування та своїх смакових переваг можна підібрати ідеальний варіант.

Рафінована олія в процесі термічної обробки не виділяє шкідливих канцерогенно, тому вона не горить, не димить і не гірчить, забезпечуючи при цьому насичений смак продуктів. А ось нерафінована олія проходить тільки механічну фільтрацію, тому може зберігати специфічний запах, тому потрібне особливо акуратне використання у випічці та заправки салатів, щоб не перебити смак.

Господині традиційно використовують у побуті обидва види соняшникової олії, тому потрібно уважно поставитися до вибору кожної категорії продукту.

Корисні поради щодо вибору

При виборі олії варто враховувати наступні рекомендації, які вважаються основними та забезпечують відповідні зручності при приготуванні:

  • Потрібно підбирати олію в герметичній упаковці , яка не зберігалася на сонці. Для цього враховується зовнішній вигляд та загальна структура продукту.
  • Обов'язково вивчається термін придатності продукту, оскільки залежить від безпеки його використання.
  • Рівень чистоти продукту, тобто не повинно бути помутніння, незрозумілого осаду, оскільки все це говорить про зіпсований вид рафінованої олії.
  • Обов'язково оцінюється колір продукту, оскільки рафінована олія повинна мати світлий відтінок, а нерафінована – яскравий рубіновий.

Потрібно правильно зберігати масло і в домашніх умовах, оскільки від цього залежить загальна зручність застосування, смак та загальна якість продукції.