Обрати піч на дровах у сауну чи лазню доволі нелегке завдання. Є різні варіанти, що розрізняються за способом отримання пару, за кінцевою температурою, за відносною вологістю повітря. Відповідно, будують:

  • звичайну баню чи сауну (раніше їх називали «руськими», зараз йменують просто «звичайними»);
  • хамам по-турецьки;
  • о-фуро, як в Японії.

Зрозуміло, що піч для бані не може для названих варіантів обиратися за однаковими принципами. Тож, треба знати, чим найрозповсюдженіші варіанти відрізняються.

Якими бувають печі на дровах

Щоб купити печку на дровах не потрібно мати якийсь досвід. Достатньо заздалегідь ознайомитися з корисними порадами стосовно вибору та потім на них спиратися.

Тож, перш за все, визначити треба габарити. Зазначимо, що треба не площу рахувати, а кубатуру. 2 м³ печі вистачить для комфортного індивідуального використання. Якщо мова про колективну сауну, треба обирати піч на 12-30 м³. Така велика різниця вказана, бо площа приміщення може бути різною.

 

Також, перш ніж купити пічку для бані важливо до уваги взяти потенційні теплові втрати. 

Це означає, що треба врахувати:

  1. Теплоізоляційні особливості приміщення.
  2. Якість вентиляційної системи у парній. 

Запам'ятайте! 1 куб. м площі обігріває піч на 1 квт потужністю.

 

Покупцям запропонований чудовий вибір банних печей. Обрати можна й маленькі для використання, наприклад, на дачі, й потужні великого розміру для комерційного застосування. Важливо розрахувати необхідну потужність.

Робиться це за формулою:

1 кВт на 1-1.5 м.куб об'єму бані + 2 м³ запасу додатково.

 

В плані матеріалу для печей рекомендується звертати увагу на жаростійку сталь та чавун. Перший варіант швидше гріється, але й остигає швидше. Додатково не завадить при покупці такої печі звернути увагу на обробку її поверхні жаростійкою емаллю, що подовжує строк використання внаслідок запобігання виникнення корозії та іншого типу пошкоджень.

 

Чавунні печі менш схильні до прогорання, тепломісткість мають більшу, довше гріються, але й парильню довше опалюють. Серед основних недоліків – крихкість. Сильний удар здатний зруйнувати всю конструкцію.

Яку купити піч для бані

Перш ніж купити топку для бані не завадить врахувати, що вони бувають без виносу та з ним.

Якщо винос передбачений, закладка дров не буде здійснюватися безпосередньо в основному приміщенні (частіше за все, це роблять у передбаннику). Це допоможе зберегти чистоту в парильні. І це важливо для зручності.

 

Серед різновидів пічок вирізняють:

  1. Зі склом або дверцятами, що закриваються наглухо.
  2. Камінного типу або з виносом. 

Асортимент дає змогу обрати оптимальний варіант під інтер'єр лазні та власних уподобань одночасно.

Тепломісткість багато в чому залежить не лише від самого матеріалу виготовлення, а й від кількості вміщуваного в неї каміння.

Стандартно 20-200 кг здатні вмістити печі. Ті, що розраховані на обсяг +100-кг нерідко оснащені спецсіткою, яка додатково підтримує.

Піч в баню чи котли для бані: що краще обрати?

Піч кам янка для бані, безсумнівно, краще котла. Топка в парной створює те саме відчуття та неповторний аромат, з яким у багатьох асоціюється відвідування сауни. Справа ж не лише у високій температурі, якої можна досягти за допомоги розтопленого котла. Значення має ще й аромат та стан повітря. 


Є в асортименті призначені для бані котли. Це металеві конструкції, які працюють від різного типа палива. Так, є в них перевага в сенсі утримування температури. Але для розміщення треба виділяти не просто окремий кут, а й бажано, кімнату. Тож, вже не для кожної парної підійде. Звідки така рекомендація? Лише уявіть температуру металу в розтопленій бані. Незначна неуважність може призвести до опіку. Тож, якщо буде прийняте рішення не купити пічку на дровах, а придбати такий металевий котел, тоді не варто ризикувати. Краще змонтувати подалі від розміщення людей або просто обрати звичайні дров'яні печі.