Сантехнічне обладнання удосконалюється з кожним днем. Якщо 30 років тому до водопровідних труб підключали лише примітивні крани зі змінними гумовими прокладками, то зараз до них приєднують потужну побутову техніку та змішувачі з розширеним функціоналом. Монтаж цього обладнання потребує професійних навичок і знань.

Наприклад, неправильне встановлення змішувача загрожує протіканням води. Тобто ви ризикуєте затопити власну квартиру та житло сусідів знизу. Тому сантехнічними роботами має займатися майстер. Монтаж деяких приладів вимагає професійних знань і в сантехніці, і в електриці.

Особливості встановлення дрібних сантехнічних приладів

Монтаж змішувачів, водомірів, фільтрів та іншого дрібного обладнання здається простою задачею, але не поспішайте з висновками. До нашої компанії «Стрик» неодноразово зверталися люди із проханнями усунути наслідки неправильної установки. Тому краще не займатися непрофільними роботами самостійно та не довіряти їх дилетантам. Розглянемо особливості монтажу дрібного сантехнічного обладнання на прикладах.

Підключення лічильника на воду

Зараз водоміри встановлені майже у кожній квартирі. Ці пристрої допомагають мешканцям заощаджувати на комунальних платежах. Але не кожен користувач знає, що монтаж лічильника води має виконуватись за певною схемою. Базові правила підключення цього обладнання:

  1. Прилад встановлюється на вході від магістралі.

  2. Перед лічильником має стояти запірний вентиль.

  3. Після вентиля вбудовується фільтр грубого очищення. Він захищатиме вимірювальний прилад від засмічення.

  4. Обов'язково монтується зворотний клапан для запобігання відтоку води у протилежному напрямку.

Треба враховувати, що навіть заміна зламаного лічильника викликає серйозні складнощі у новачків. Якщо ж водомір монтується на новому місці, доведеться розрізати трубу, потім вкрутити вентиль, фільтр, клапан і сам прилад у правильній орієнтації. Кожен з цих етапів потребує уваги та професіоналізму, тому що навіть незначні помилки можуть призвести до протікання води та пошкодження лічильника через потрапляння всередину бруду.

Монтаж змішувачів

Щодо змішувачів, то ці прилади сильно змінилися за минулі роки. Виробники випускають не тільки механічні пристрої з важелем або двома вентилями, а й електронне обладнання із вбудованими датчиками. Ці прилади здатні відкривати та закривати воду, підтримувати її температуру, а також підсвічувати зону під краном.

Майстри знають, що навіть звичайні механічні змішувачі не так просто встановити, як здається новачкам. Спочатку потрібно підібрати оптимальне місце для монтажу. Це може бути бортик раковини чи ванни, стіна чи спеціальна стійка. При фіксації на стіні треба розрахувати місце так, щоб вода не потрапляла на бортик, інакше бризки будуть розлітатися по всьому приміщенню.

Під час монтажу пристрою важливо дотримуватися не тільки повної герметичності, а й правильного розташування пристрою по горизонталі. Це робиться за допомогою будівельного рівня. При непрофесійній установці змішувач часто пошкоджується через перетискання накидних гайок. Тому монтажними роботами має займатися сантехнік, який використовує спеціальні інструменти.

Підключення великої побутової техніки

У порівнянні зі змішувачами та лічильниками, підключення пральної машини або техніки для миття посуду здається дуже складною задачею. Так воно і є, якщо ви не фахівець у цій галузі. Ми радимо не ризикувати обладнанням та не намагатися виконати монтажні роботи самостійно. Пральна машина коштує набагато дорожче за водомір. Помилки під час її встановлення можуть призвести до пошкодження дорогого обладнання. Тож краще викликати професіонала.

При встановленні цього виду техніки необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Вибрати зручне місце з доступом до водопроводу та каналізації. Треба пам’ятати, що машина не може стояти впритул до стіни. Також ніщо не повинно перешкоджати відкриттю люка.

  2. Налаштувати ніжки за рівнем. Відхилення від горизонту не повинно перевищувати 2 градусів, інакше обладнання стрибатиме під час віджиму. Стрибання та сильна вібрація призведуть до пошкодження барабана.

  3. Подбати про наявність розетки у прямому доступі. Потужну побутову техніку не рекомендується підключати через подовжувач. Якщо розетки немає, доведеться провести виділену лінію та забезпечити заземлення. Тобто майстру треба мати базові навички в електриці.

Кожна пральна машина приєднується до водопроводу і каналізації, причому злив повинен бути на висоті, рекомендованій виробником. Так само встановлюються посудомийні машини. Це обладнання також потребує професійного підключення.

Що стосується водонагрівачів, то цей вид техніки багато важить і створює високе навантаження на електричну проводку. При встановленні бойлера майстер повинен правильно розрахувати міцність основи, якщо бак фіксується на стіні й має місткість від 100 літрів. Помилки в розрахунках призведуть до руйнування стіни та падіння бака на підлогу.

З боку електрики також виникає безліч проблем, якщо ваші знання в електромонтажних роботах обмежені шкільним курсом фізики. Бойлер треба підключати до щитка за допомогою виділеної лінії, на котрій обов’язково встановлюється автомат для захисту обладнання від перевантажень. Помилки в цих роботах можуть призвести до ураження електричним струмом, тому краще не залучати до роботи дилетантів.

Де знайти спеціалістів?

Якщо вам потрібно знайти хорошого майстра для підключення посудомийної машини, бойлера, фільтра або іншого обладнання, подайте заявку до нашої компанії «Стрик». Наша платформа була створена для розв’язання побутових проблем клієнтів. У нашій базі даних є фахівці будь-якого профілю. Кожен із майстрів пройшов перевірку на рівень кваліфікації, тому швидко справляється зі складними задачами. Звертайтеся в компанію та отримуйте допомогу з гарантією якості.