Будь-який з об'єктів житлового призначення, який розташований в Україні, можливо легалізувати лише після офіційного введення його в експлуатацію. Що це означає? Перш за все у людини, яка хоче ввести в експлуатацію той чи інший об'єкт, на руках має бути спеціальний документ, котрий підтверджує факт готовності певної приватної будівлі. З метою втілення згаданої процедури в життя, об'єкт проходить оцінку на відповідність не лише будівельним, а й санітарним нормам.

Коли мова йде про, наприклад, будинок, який активно експлуатують впродовж як мінімум року та використовують його з метою постійного проживання чи тимчасового перебування або й навіть для відпочинку, такий будинок називається дачним будинком. Такого плану нерухомість розташовується за межами населених пунктів, а саме на землях, які відносяться до земель рекреаційного призначення. Тобто цільовим призначенням згаданої земельної ділянки є саме дачне будівництво.

Якщо вам буде необхідно введення в експлуатацію такого плану будівлі, особливо якщо ви не бажаєте мати ніяких проблем із законом, потрібно звернутися за допомогою до фахівців, які допоможуть швидко по часу виконати всі необхідні процедури, обов'язково відповідно до законодавчих норм.

А що буде в ситуації, якщо дачу в Україні не ввести в експлуатацію?

Якщо будівлю не ввести в експлуатацію, оформивши все відповідно до закону України, її можна буде відносити до категорії самочинного будівництва. Пам’ятайте, що людина можуть вважати законним власником того чи іншого дачного будинку тільки тоді, коли у неї є відповідні документи, підтверджуючі право власності. Процес легалізування варто починати задовго до початку безпосереднього будівництва.

Це дасть вам змогу розраховувати на успішну процедуру узаконення майбутнього будинку дачного типу. Тобто ви маєте спочатку мати при собі право власності на певну ділянку та вже потім отримати безпосередній дозвіл на проведення на ній будівництва. Ще одним шляхом є легалізація уже наявної самобудови. Підходить цей процес в тих випадках, коли документів на будівлю поки немає, але самобудова уже присутня. Якщо ігнорувати одну з цих процедур, дачний будинок буде вважатися незаконно збудованим. Це потягне за собою великі штрафи. Дачу важливо узаконювати з кількох причин:

  • ви зможете підключити до вашої побудови всі необхідні для життя та перебування там комунікації;
  • ви також зможете займатися продажем будови або ж подарувати її комусь чи навіть здавати у найм;
  • ви гарантовано не отримаєте штрафних санкцій, які передбачені законом.

До речі, штраф за незаконне будівництво дачного будинку сягає по своєму розміру від 250-ти мінімальних мінімумів доходів громадян. Ця цифра далеко не остаточна і може бути набагато вищою. Якщо ви не хочете аби вас спіткали будь-які проблеми та неприємності, радимо звернутися за консультацією до фахівців своєї справи, а саме в юридичну компанію «Приходько та Партнери».

Переваги співпраці з командою ЮК «Приходько та Партнери»

«Приходько та Партнери» – відома в Україні юридична фірма, яка є професіоналом своєї справи. Тут всім без виключення клієнтам готові допомогти з широким переліком питань, в тому числі і введенням об'єктів в експлуатацію. Компанія займається згаданою послугою впродовж довготривалого часу. Тому тут гарантують оперативність процедур та якість.

Звернувшись до спеціалістів «Приходько та Партнери», ви можете розраховувати на отримання вичерпних консультацій, відповідей на питання, які вас цікавлять та професійної допомоги. При цьому вартість послуг залишається демократичною та ні в якому разі не впливає на якість.

Незалежно від того, потрібно вам вести в експлуатацію дачний будинок чи звичайний будинок, обов'язково звертайтеся. У компанії мають успішні кейси введення об'єктів в експлуатацію та завжди будуть готові допомогти кожному із клієнтів, хто звернувся сюди за такого роду допомогою.