Стосунки досить часто розвиваються за подібним сценарієм: знайомство, побачення, багато спілкування, спроби дізнатися одне одного. Після цього переходять в серйозні. Партнери пробують жити разом і потім вирішують узаконити стосунки. Звичайно вважається, що жiнки прагнуть вийти заміж сильніше, ніж чоловiки. Але чи так це насправді?

Сайт знайомств для українців UkrDate опитав користувачів про те, наскільки важливо для них узаконити стосунки. У опитуванні взяли участь 11800 людей з різних міст України віком від 24 до 65 років. 57% всіх опитаних відзначили, що штамп в паспорті не має значення. 35% вказали, що для них важливо узаконити стосунки. 8% опитаних не хочуть і не планують весілля зі своєю другою половиною.

Найбільший відсоток тих, для кого штамп в паспорті важливий, - у віці від 36 до 45 років, для кого це не має значення - у віці від 25 до 35 років та від 46 до 55 років. А от ті, хто не планують оформляти стосунки, - старші за 55 років.

Найбільше бажають узаконити стосунки - у Дніпрі (20% всіх опитаних), в Києві - 27%, у Чернівцях - 13%, а серед тих, для кого шлюб не має значення - у Одесі - 32% і у Вінниці - 11%.

При цьому ставлення до цивiльного шлюбу українців досить позитивне. 43% опитаних відзначили, що не бачать принципової різниці між цивiльним і офіційним шлюбом. 39% проголосували за те, що цивiльний шлюб корисний і допомагає зрозуміти, який партнер в побуті. 19% висловили негативне ставлення, вказавши, що не хочуть жити у цивiльному шлюбi.

"Оформлення офіційних стосунків у першу чергу важливо для жінок. Адже це гарантії, юридичний захист, стабільність. Але ми бачимо, що тенденція змінюється, у багатьох країнах користувачі обирають цивiльний шлюб замість офіційного, не бажаючи робити весілля і навіть витрачати час на зміну прізвища, збір необхідних документів. Наприклад, в Німеччині 59% опитаних відзначили, що для них офіційне весілля не важливе, в Польщі - 57%, в Ізраїлі - 43%, в Данії - лише 30%. Покоління 20+ менш консервативне, тому не бачить різниці між офіційним і цивiльним шлюбом, у той час як користувачі у віці 35+ віддають перевагу сімейним традиціям і вважають офіційний шлюб важливою складовою для розвитку стосунків і створення родини." - відзначає представник сайту UkrDate.

Довідка: Сайт для знайомств серед українців UkrDate розроблений ізраїльською компанією Dabltech, працює з 2008 року. На сайті сидять користувачі не тільки, які проживають в Україні, але і ті, хто переїхав на ПМЖ за кордон. Наразі кількість користувачів з України перевищила 1 млн.