Як відомо діти це не тільки радість для батьків, але й вічний двигун, який протягом дня виділяє масу енергії. Деякі батьки дивуються, як вони можуть протягом дня бігати, грати, стрибати і при цьому залишатися бадьорими і веселими, в той час як батьки вже до восьмої вечора з ніг валяться. Звичайно, хочеться розпланувати день так щоб ігри дітей стали не просто веселішими, а й розвиваючими. Особливо це корисно для дітей до семи років.

Граючись, дитина пізнає світ, він стає розумнішою і цікавіше з кожним днем. Звичайно, у це складно повірити, але дитина розвивається граючи. Якщо ваші діти знаходяться в компанії однолітків, то в цьому випадку вони і самі можуть придумати, чим один одного зайняти. Але що робити в тому випадку, якщо дитина знаходиться вдома з вами?


У що пограти з дитиною до трьох років?

З дитиною в такому віці потрібно грати у розвиваючі ігри. І це не означає, що ви повинні рахувати і писати. Вистачить і тих ігор, які будуть розвивати моторику рук, що просто необхідно для трирічного малюка.

Для розвитку моторики підуть такі ігри:

малювання восковими олівцями;
ліплення з пластиліну або тесту;
будівництво вежі з кубиків.

Крім моторики, дитині три роки можна починати розвивати логічне мислення. Звичайно, загадки відгадувати в такому віці він не буде, але пара ігрових вправ згодиться. Завдяки їм ваш малюк весело проведе час, ну а ви у свою чергу дасте йому базові знання логіки.

Для розвитку логіки підійдуть такі ігри:

візьміть кілька іграшок, покажіть їх малюкові. Потім шлях відвернеться, а ви повинні одну сховати. Дитина повинна відповісти, якої іграшки не вистачає;
сховайте за спиною в одне з рук невелику іграшку, а він нехай вгадує в якій вона руці.

Як бачите, грати вдома з дітьми не так –то складно. Крім цього з дитиною можна почати вчити кольору. Ось тільки робити це потрібно теж в ігровій формі. Покажіть йому, наприклад, фрукти, розказуйте, як вони називаються. При цьому нехай це звучить так: «помідор – він червоний», «абрикос – він апельсин», «лимон – жовтий» і т. д. такі заняття не просто розважать маляти, але і дозволять вивчати кольору.
Ігри з дитиною у ванній

Якщо ви плануєте пограти з дитиною у ванній, то такі ігри теж можна зробити не тільки цікавими, а й корисними для розвитку:


ви можете дати дитині два відерця, і нехай переливає воду з однієї ємності в іншу;
крім цього можна ловити іграшки у воді за допомогою сачка;
пускати кораблики;
набирати ложкою воду в стакан або відерце.

У віці від народження і до трьох років, дитина пізнає світ. До року він починає ходити і говорити перші слова. Щоб розвиток дитини був більш продуктивним намагайтеся давати йому іграшки з різною текстурою. Вони можуть бути пластмасові, з тканини, паперові або ж гумові. Нехай слухає різні звуки, і казки, які будуть сприяти розвитку мовлення.

Діти міняються з кожним днем, тому у трирічному віці починається той період, коли дитина вбирає в себе всю ту інформацію, яку отримує з навколишнього світу. Таким чином, ви не перестанете дивуватися його здібностям кожен день. Але все ж розвиваючі ігри не варто закидати і продовжувати їх потрібно аж до школи, при цьому змінюватися буде тільки складність гри.

З дитиною від трьох років будинку можна пограти в наступні ігри:

в лото, шашки;
в ігри, набір яких входять геометричні фігури;
в абетку;
помалювати фарбами;
спробувати малювати спочатку однією рукою, потім іншою.

Крім цього дитині потрібно фізичний розвиток, і для цього можна спробувати кілька не складних ігор. Так, наприклад, можете походити з ним навколішки. Потім спробуйте пройтися з книгою на голові так, щоб вона не впала. Пограйте з ним в волейбол повітряною кулею. Важливо робити всі ці вправи разом з ним. А не стояти, поруч роздаючи дитині команди. Саме дані заняття будуть веселими і повчальними.