Українські електронні державні закупівлі розгортаються дуже активно. Вже накопичено досить помітний досвід за кордоном, так і у нас в країні зроблені перші важливі кроки в потрібному напрямку. В Україні склалися певні передумови розгортання вітчизняної системи електронних торгів для державних потреб. Найбільш істотними з них можна назвати наступні: розвинення інтернету, становлення української електронної комерції та існуючі елементи електронних торгів для державних потреб. Найголовніше, це впровадження офіційного майданчика публічних закупівель Прозорро на https://tender.uub.com.ua/.

Найважливіший девіз торгів для державних потреб — відкритість. Цей девіз однозначно підказує, що саме слід вибрати в якості єднальної середовища для проведення електронних закупівель. Звичайно ж, це інтернет-середовище, що забезпечує всім і кожному доступ до розміщеної в ній інформації!

Сформована в даний час система держзакупівель певною мірою відповідає вимогам ринкової економіки. Великі закупівлі здійснюються, як правило, за допомогою оголошення відкритого конкурсу постачальників. Найпростіша схема проведення відкритого конкурсу виглядає наступним чином.

Насамперед державний замовник розробляє конкурсну документацію, публікує в спеціалізованих виданнях коротке повідомлення про проведеному конкурсі. Згідно з існуючим законодавством, від моменту публікації оголошення до закінчення подання конкурсних пропозицій повинно пройти не менше 45 днів. Протягом усього цього строку держзамовник роздає (точніше, як правило, продає) постачальникам конкурсну документацію та приймає від них конкурсні заявки.

Для постачальника участь у конкурсі починається з того, що він знайомиться з повідомленням і, якщо воно зацікавило, набуває у держзамовника конкурсну документацію, де умови конкурсу висвітлюються більш детально. Далі він має право направити держзамовникові запит на уточнення незрозумілих для нього позицій конкурсної документації. Держзамовник зобов'язаний у фіксовані терміни відповідати на подібні запити. Більш того, відповідь розсилається не тільки постачальнику, задати питання, але і всім іншим учасникам конкурсу.

Прийнявши рішення про участь у конкурсі, постачальник становить конкурсну заявку за формою, запропонованою в конкурсній документації. Заявка подається в запечатаному конверті, який не може бути розкритий до закінчення терміну конкурсу. Таким чином, ні постачальники, ні держзамовник до останнього моменту (до публічного розкриття конвертів) не знають не тільки змісту конкурсних пропозицій, але і складу учасників конкурсу.