Промивання рису може бути марним: від чого насправді залежить клейкість цього продукту

Усім відомо, що перед приготуванням рис обов'язково потрібно промити - за допомогою цієї процедури з продукту вимивається зайвий крохмаль. Вчені вирішили з'ясувати, чи так це насправді і чи є сенс у промиванні рису.

Під час експерименту використовували три види рису - басматі, клейкий і грубозернистий. З'ясувалося, що промивання нічого, крім каламутної води, не приносить. Клейкість і жорсткість рису після промивання залишаються колишніми.

Річ у тім, що клейкість рису зумовлена наявністю в рисі амілопектину - це крохмаль, який виділяється тільки в процесі приготування, тобто, під впливом високої температури. А в результаті промивання вимивається амілоза - поверхневий крохмаль, який на клейкість рису ніяк не впливає.

Чи потрібно промивати рис

Промивати рис все-таки потрібно, але не для позбавлення крохмалю. За допомогою води потрібно змити пил і дрібних комах, які можуть опинятися в пакеті в процесі пакування.

Бактерії та токсини

Позбутися бактерій, промиваючи рис, неможливо. Вони загинуть у будь-якому разі - то тільки в процесі приготування. Залишати рис надовго у воді в теплому приміщенні не рекомендується - тепла вода - чудове місце для розмноження бактерій і появи токсинів.