П'ять примітивних, але працюючих шахрайських схем: як не стати жертвою хитрих злочинців

Під час війни багато громадян опинилися у важкому матеріальному становищі - вони втратили роботу, житло, змушені були переїхати в інші регіони. Люди стали більш уразливими, і їхньою слабкістю тут же почали користуватися шахраї. Вони не гребують жодними методами, а ошукані люди згодом не можуть повірити, що їхні співгромадяни здатні на такі низькі вчинки.

Як би там не було, злочинність нікуди не зникла, а отже, треба бути готовими і не попастися на їхню вудку.

ТОП-5 афер

Ця схема продажів сама по собі злочинною не є, люди просто продають один одному найрізноманітніші речі. Але шахраї і тут намагаються вивудити гроші обманом. Якщо вам пропонують оплатити товар наперед, пропонують занадто товар за занадто низьку ціну - будьте обережні.

Поширений вид шахрайства - заміна "старих" купюр на "нові". Жертвами аферистів у цьому випадку найчастіше стають люди похилого віку, які віддають останні заощадження, повіривши в брехню про "грошову реформу".

Дзвінки від "представників банку" - ще одна поширена схема шахрайства. Під будь-якими приводами вони просять назвати кодове слово, тризначний код, розташований на зворотному боці картки тощо. Представники банків ніколи не запитують паролі, коди і слова, тому можна бути впевненим - вам телефонують шахраї.

Довірливі люди жахаються, коли їм телефонують "доброзичливці" і повідомляють, що їхній родич потрапив в аварію, а можливо, його заарештували і випустять, тільки якщо негайно заплатити. Аферисти не дають людям схаменутися і вимагають якнайшвидше переказати гроші. За жодних умов не можна перераховувати кошти незнайомим людям. Знайдіть спосіб зв'язатися з родичем, це заспокоїть і збереже гроші.

Різноманітні розіграші, в яких ви не брали участі, призи, що невідомо звідки звалилися, - усе це способи виманити гроші. Зазвичай шахраї просять перерахувати "податок" - один відсоток від вартості "призу". Після отримання грошей аферисти просто зникнуть. Зрозуміло, ніякого призу не існувало.