Процентні ставки за "швидкими кредитами" в Україні суттєво обмежать: які нововведення щодо кредитування пропонує НБУ

Народні депутати можуть суттєво змінити правила видачі мікрокредитів в Україні, зробивши їх більш справедливими та безпечними для споживачів. Насамперед це пов'язано з тим, що фінансові установи, які видають "швидкі гроші", встановлюють дуже високі процентні ставки, що виявляються непідйомними для багатьох позичальників. При цьому на етапі оформлення платоспроможність перевіряють далеко не всі компанії-кредитори.

У Верховній Раді зареєстрований відповідний законопроєкт №9422, яким передбачаються певні зміни. Про основні з них повідомив голова Нацбанку Андрій Пишний, пише OBOZREVATEL.

За його словами, НБУ намагається зробити ринок споживчого кредитування більш захищеним та орієнтованим на споживача, а також більш конкурентним. Має враховуватись не тільки можливість заробітку фінансових компаній, які отримують вражаючі 1500-1800% річних, а й реальні можливості споживачів. Тому ставка має бути чесною і справедливою, такою, "щоб вона не перетворювала позику на фінансове рабство і соціальне вбивство".

Андрій Пишний зазначив, що НБУ розглянув звернення від тисяч громадян, і саме на них ґрунтується розуміння того, що зміни необхідні.

У разі ухвалення законопроєкту будуть впроваджені такі позитивні нововведення:

  • максимальний рівень ставки за "швидкими кредитами" буде обмежений 1% на день (2,5% - протягом перехідного періоду);
  • обов'язковість прозорого інформування позичальників про умови кредитування та перевірка їх платоспроможності;
  • оперативне реагування на діяльність недобросовісних фінкомпаній з боку НБУ.

Наразі документ схвалено Комітетом Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики та передано на розгляд народних депутатів. Національний банк сподівається на його схвалення найближчим часом, – повідомив Пишний.