http://oculus.lviv.ua/areas/ophthalmology/

Для початку потрібно визначитися, хто такий окуліст і за що він відповідає. Окуліст або офтальмолог на http://oculus.lviv.ua/areas/ophthalmology/ - лікар, який вивчає, діагностує і лікує органи зору. Ніхто не буде сперечатися, що очі - це цілковито оптичний орган, створений природою. Недбале ставлення до свого зору може привести до повної його втрати.

Людське око містить рогівку (збірна лінза), склери (захисниця ока), кришталик (фокусуються лінза з функцією «самонаведення»), зіниця (то ж, що діафрагма у фотоапараті, регулює светлопроникнення), слизову оболонку кон'юнктиви і сітківки (екран). Якщо виходить зі строю хоч одна складова, очі починають страждати.

Дітям консультація окуліста не просто потрібна, вона необхідна. Лікар при огляді очного дна дитини може визначити сліпоту, ретинопатію або запальні процеси, що відбуваються в оці. З 6-місячного віку дитини вже можна виявити схильність до далекозорості або астигматизму. Раннє виявлення допоможе знайти правильний підхід до лікування і скласти правдивий прогноз розвитку захворювання в подальшому.

У консультаціях очного лікаря потребують не тільки діти, а й дорослі. З розвитком технологій зросли в рази навантаження на очі. Навіть якщо ніяких скарг поки немає, але вік вже перейшов за 40-річний поріг, консультація лікаря-офтальмолога необхідна не менше двох разів на рік. Це дозволить виявити хвороби на самому початку їх розвитку, і правильно підійти до їх лікування.

Не мають рації ті, хто при погіршенні зору просто йдуть в найближчу «Оптику» і просять підібрати їм окуляри. Для з'ясування причини падіння зору необхідно повне обстеження, щоб не пропустити серйозного захворювання.

Очі - це один з небагатьох органів, самолікування якого не просто неприпустимо, воно може бути небезпечним для життя в цілому і для зору зокрема. Успіх лікування не завжди залежить від обраних методів або препаратів. Воно, як правило, безпосередньо пов'язане зі своєчасністю виявлення захворювання. Запущене захворювання має менше шансів на одужання.

На прийомі доктор визначить гостроту зору, підбере окуляри або лінзи для постійного носіння або для читання, визначить початкову стадію таких серйозних захворювань, як глаукома і катаракта, видалить чужорідне тіло.

До групи ризику можна віднести людей, діяльність яких пов'язана з роботою на комп'ютері. Це програмісти, редактори, журналісти, студенти та учні. Справжнім бичем сучасної людини є синдром «сухого ока», який виникає не тільки в результаті сидіння перед монітором, а й від роботи кондиціонерів. Різь і пісок в очах - ось його характерні симптоми.