Якщо протягом року регулярних статевих відносин парі не вдається зачати дитини, лікар може порекомендувати пройти комплексну діагностику не тільки жінці, але і чоловікові. На початковому етапі обстеження в обов'язковому порядку партнеру призначається спермограма. Саме цей аналіз є одним з найбільш інформативних і здатний багато розповісти про чоловічої фертильності, стані репродуктивного здоров'я.

Що таке спермограма?

Спермограма - це особливий вид лабораторного дослідження еякуляту (чоловічий насінної рідини), що дозволяє оцінити якість сперми і її здатність до зачаття, виявити різні захворювання статевої системи.

Здача спермограми показана всім без винятку чоловікам при підозрі на безплідність, а також донорам сперми.

У процесі виконання аналізу лаборант проводить як макро-, так і мікроскопічне дослідження еякуляту.

Під час мікроскопічного дослідження оцінюються клітинні характеристики насінної рідини:

  • кількість сперматозоїдів в 1 мл насінної рідини;
  • рухливість статевих клітин;
  • кількість незрілих клітин;
  • морфологічні особливості сперматозоїдів.
  • При макроскопічному дослідженні визначається колір, в'язкість, рівень кислотності еякулята, час розрідження і т.п.

Здача аналізу сперми в Києві

Матеріал для проведення спермограми виходить при проведенні мастурбації. Саме цей метод ВООЗ визнає ідеальним для проведення якісної лабораторної діагностики. Також можливий збір сперми в спеціальний стерильний контейнер в домашніх умовах, якщо пацієнт має можливість доставити матеріал для дослідження в лабораторію протягом однієї години.

Лабораторія медичного центру "ІГР" пропонує здати спермограму, докладно про яку ви можете дізнатися за посиланням в спеціалізованій клініці, що займається питаннями діагностики та лікування безпліддя.

Лаборанти приступлять до дослідження еякуляту відразу ж після його розрідження. Ми пропонуємо цілком доступні ціни на аналіз.

Підготовка до здачі спермограми

Для того, щоб результати аналізу були максимально точними, необхідна спеціальна підготовка до лабораторної діагностики, яка передбачає:

  • утримання від статевих актів і сім'явиверження протягом 4-7 днів до здачі аналізу;
  • утримання протягом тижня від прийому алкоголю і сильнодіючих лікарських препаратів;
  • відмова від відвідування лазні або сауни, прийому гарячих ванн.

На превеликий жаль, в більшості випадків результатів однієї лише спермограми недостатньо для точної постановки діагнозу і визначення причин безпліддя. Найчастіше пацієнту призначається комплексне обстеження. Це дозволить не упустити важливі моменти, максимально точно визначити причини проблем з органами репродуктивної системи, підібрати оптимальний метод лікування.

Показники спермограми можуть змінюватися в залежності від змін способу життя, умов підготовки та збору еякуляту. Саме тому аналіз проводиться в лабораторії IGR LAB, як мінімум, 2-3 рази з проміжком в кілька тижнів. Тільки в такому випадку можна дати якісну оцінку фертильності пацієнта. Дослідження може бути проведено одноразово в разі, якщо при першому аналізі будь-які відхилення від норми за основними показниками не виявлено.

Лабораторія медичного центру "ІГР" біля метро Житомирська (Київ) чекає вас в будь-який зручний час.

Детальніше дізнатися про аналізи в медичному центрі "ІГР", вартості того чи іншого лабораторного дослідження, ви можете на сайті клініки або за телефонами, зв'язавшись з нашими консультантами.