Робочі комбінезони – практичний і зручний спецодяг, який можуть використовувати працівники всіх спеціальностей.

Згідно з діючими «Мінімальними вимогами безпеки і охорони здоров'я», роботодавці можуть видавати їх співробітникам у якості:

  • складової частини основного комплекту спецодягу. В цьому випадку комбінезон замінює робочі штани і куртку, а напівкомбінезон – робочі штани. У другому випадку куртка видається окремо. Таку заміну потрібно узгоджувати з первинною профспілковою організацією. Якщо її на підприємстві немає, то узгодити це питання слід з уповноваженим з охорони праці від трудового колективу.
  • додаткового спецодягу. На свій розсуд роботодавець може видавати працівникам спецодяг понад встановлені норми. Додатковий спецодяг також видається безкоштовно, закуповується у тих же постачальників, що й основний спецодяг. Для додаткової інформації дивіться - https://tornado.kiev.ua/ua/spetsodezhda/spetsodezhda-rabochaya. Носити його так само важливо, як і речі, які входять до передбаченого Типовими нормами переліку.

3 переваги комбінезонів

Сучасні робочі комбінезони практичні і зручні. Вони:

  1. Захищають тіло у всіх робочих позах. Наприклад, якщо працівнику необхідно присісти або нахилитися, брюки можуть з'їхати вниз, а куртка – задертися. В результаті поперек може оголитися. З комбінезоном цього не відбувається.
  2. Добре зберігають тепло. Оскільки комбінезон цілісний, холодному повітрю нікуди заходити. Навіть в легкому бавовняному комбінезоні працівникові значно тепліше, ніж у роздільному костюмі.
  3. Шиються з різних тканин. Від якості і властивостей тканини залежать захисні властивості спецодягу, зокрема, робочих комбінезонів. Тому якщо працівникам доводиться працювати у вологих умовах, для них слід вибирати комбінезони з прогумованої тканини. За наявності в робочій зоні хімічних речовин слід вибирати моделі спецодягу з відповідним маркуванням. Якщо ви не впевнені в правильності вибору, порадьтеся з менеджерами компанії Tornado. Ця компанія займається виробництвом і постачанням спецодягу для виробничих, медичних, охоронних та інших підприємств у всіх регіонах країни.

На комбінезонах, як правило, можна розмістити більше кишень, ніж на роздільних костюмах.

Водночас у робочих комбінезонів є кілька недоліків:

  • Жінкам під час походів у туалет доводиться знімати комбінезони практично повністю. Це незручно, особливо взимку, в умовах низьких температур. Тому в деяких випадках комбінезони доцільно замінювати сарафанами з блузами.
  • За рахунок того, що при натягу комбінезон не з'їжджає, як штани, під час присідання все навантаження припадає на зони колін та сідниць. Тканина тут швидко розтягується, і штанини набувають неохайного вигляду.

Як купувати робочі комбінезони?

Щоб вибрати оптимальний комбінезон, правильно провести його по бухгалтерії та не мати проблем з охороною праці, слід перевірити:

  • наявність сертифіката або декларації відповідності;
  • відповідність моделі вимогам техрегламенту ЗІЗ;
  • відповідність моделі умовам на робочому місці співробітника, її здатність захищати від шкідливих факторів (стирання, пилу, вологи, кислот, лугів, холоду тощо).

З цих та інших питань ви можете проконсультуватися у менеджерів компанії «Торнадо». Залишити заявку на консультацію можна в режимі онлайн у будь-який час доби.