Шкільна фізика часто вважається однією з найскладніших для вивчення дисциплін. Але кожен досвідчений викладач з упевненістю скаже, що це не так. Головне — зацікавити дітей вивченням предмета.

Як цього досягти? Легко, якщо обладнання кабінету фізики складається не тільки з фізичних приладів і стендів з фізики, а й з інноваційних технологічних навчальних засобів, близьких і зрозумілих сучасним дітям.

Яке навчальне обладнання рекомендовано Міністерством освіти й науки України для вивчення шкільного курсу фізики? Можна обрати матеріали для оформлення кабінету фізики в інтернет-магазині спеціалізованого постачальника за посиланням https://b-pro.com.ua/katalog/fizika : поштучно чи у вигляді готових наборів обладнання для фізкабінету.

Актуальний перелік обладнання для кабінету фізики

У зв'язку з тим, що зараз освітня система знаходиться в процесі реформування, перелік обов'язкових для вивчення тем і, відповідно, обладнання для фізичного кабінету також постійно оновлюється.

Актуальний на сьогодні перелік оснащення кабінету фізики в новій українській школі можна поділити на наступні категорії за темами:

  • «Молекулярна фізика й термодинаміка» — калориметр, прилад для демонстрації атмосферного тиску, барометр, гігрометр, набір для гідростатики, набір для вивчення газових законів, прилад для визначення теплового розширення різних металів, модель гідравлічного преса тощо.
  • «Оптика» — набори «Оптика» й «Кольорова оптика», світлофільтри, кільця та диск Ньютона,
  • «Квантова фізика» — набори для вивчення поняття «радіоактивність», «атомна фізика» тощо.
  • «Електрика й магнетизм» — модель електродвигуна, прилад для демонстрації правила Ленца, джерело постійного та змінного струму, мультиметр, ампервольтметр, реостати, конденсатори й трансформатори.
  • «Механіка» — динамометр, трибометр, петля для перетворення енергії, прилад для вивчення траєкторії кинутого тіла, камертон, мікрофон, балістичний пістолет і динамічна система.
  • «Астрономія» — моделі-глобуси, що демонструють будову та рух Землі й інших небесних тіл.

Це далеко не вичерпний перелік важливих для уроків навчальних засобів. По кожній з тем потрібно підібрати відповідне демонстраційне та лабораторне обладнання купити вимірювальні прилади з фізики й інформаційні таблиці та стенди в кабінет фізики.

Також у кабінеті повинні бути універсальні навчальні засоби та прилади з фізики, без яких повноцінне опанування будь-якої з вищеназваних тем буде неможливим. До них можна віднести:

  • цифрові вимірювальні комплекси, що більше нагадують сучасні міні-лабораторії. Вони укомплектовані портативними й надзвичайно простими в користуванні датчиками, що дозволяють заміряти показники температури, напруги, струму, тиску, освітленості, магнітного поля, сили, вологості, заряду, прискорення. До найновіших додаткових комплектів датчиків від відомого бренду Vernier також увійшли набори для дослідження альтернативних джерел енергії, поглибленого вивчення механіки, оптики й кінематики.
  • стенди для кабінету фізики з загальною інформацією, портрети видатних вчених і наукових діячів у цій галузі;
  • додаткові прилади для фізичного кабінету й допоміжне технічне обладнання для проведення дослідів: термометри, штативи, вимірювальні рулетки, набори важків, спеціальний посуд тощо.
  • Інноваційні методи викладання фізики

Сучасна шкільна освіта передбачає активне застосування технологій інтерактивного навчання. Їхня суть — у безперервній активній взаємодії учнів під час вирішення тих чи інших практичних задач. При цьому вчитель виступає не в ролі наставника, а в ролі помічника чи навіть спостерігача.

В чому користь такого методу для вивчення фізики? Сучасні комплекти обладнання дозволяють учням діяти самостійно, знаходячи креативні шляхи вирішення завдань, та розуміти роль і значення фізики в повсякденному житті й буденних природних процесах.

 

Де замовити кабінет фізики: переваги оснащення «під ключ»

Усе необхідне обладнання для кабінету фізики купити можна в одного постачальника, якщо він пропонує достатній асортимент, щоб покрити всі потреби вчителя в сучасних навчальних засобах і демонстраційних матеріалах. Найкраще для вчителів та найвигідніше для шкільного бюджету — це комплексне облаштування кабінету, що включає в себе поставку лабораторного й демонстраційного обладнання за всіма темами, що входять до шкільного курсу фізики. Також сюди включають мультимедійні комплекси зі спеціалізованим навчальним програмним забезпеченням, використання якого вносить до навчального процесу інноваційну інтерактивну складову.

Бажаєте дізнатися більше про сучасне шкільне обладнання? Завітайте на сайт компанії “БІ-ПРО” та обирайте оснащення для навчальних кабінетів та інших шкільних приміщень. Також додаткову інформацію можна дізнатися за телефоном (044) 353-33-77.