Система опалення є одна з найважливіших інженерних комунікацій будь-якої споруди. Правильне функціонування системи опалення створить не тільки й комфорт в приміщенні, але й забезпечить правильну експлуатацію приміщення в холодний період року. Оскільки, система опалення включає ряд різноманітного обладнання, важливим етапом перед встановленням є проектування системи опалення будинку.

Етапи проектування опалення будівлі

На стадії проектування спеціаліст виконує необхідні розрахунки за допомогою, яких вибираються конкретний тип обладнання.

Проектування системи опалення проходить в наступні етапи:

 • проводиться аналіз вихідних даних по об’єкту (тип та призначення споруди, кліматичні дані міста будівництва, плани та розрізи будинку, технічні особливості та ін.);
 • виконується теплотехнічний розрахунок будівельних конструкцій;
 • виконується розрахунок теплової потужності системи та проводиться підбір джерела енергії та нагрівальних приладів;
 • виконується гідравлічний розрахунок трубопроводів системи опалення та викреслюється аксонометрична схема опалення;
 • узгодження технічних деталей по проекту з замовником.

Вибір джерела теплоти на нагрівальних приладів

Розрахувавши необхідну потужність системи опалення необхідно вибрати джерело тепла. При виборі слід враховувати наявність виду палива на якому буде працювати обладнання.

Частіше всього джерело тепла (котел) встановлюють в окремо відведеному приміщенні – котельній. Також котли не великої потужності, які працюють на газі чи електриці можна встановлювати у кухні, але у цьому випадку ставляться вимоги до приміщення кухні. В якості джерела енергії може бути:

 1. газовий котел;
 2. твердопаливний котел;
 3. електричний котел;
 4. тепловий насос;
 5. сонячні панелі та ін.

Найкращий монтаж системи опалення можна виконати з використанням теплового насосу, який у процесі експлуатації системи дасть змогу економити значні кошти.

Після вибору котла та місця його встановлення вибираються необхідні нагрівальні прилади. Слід правильно підібрати нагрівальні прилади з урахування теплової потужності та місця встановлення приладу.

Вибір схеми розводки системи опалення

Визначивши місце встановлення та тип основного обладнання викреслюється схема розводки опалення. Вибирати ту чи іншу схему слід згідно технічних рішень та особливостей будинку. Найбільш практичним варіантом є двохтрубна горизонтальна схема системи опалення. По розводці трубопроводів опалення викреслюється аксонометрична схема, на якій позначено основні елементи системи та діаметри трубопроводів.

Якісний проект системи опалення розроблений професіоналами – це успіх в подальшій експлуатації вашої системи.

Проект опалення вам допоможе:

 • знизити фінансові вкладення;
 • зниження аварійних ситуацій в процесі експлуатації;
 • економія часу на виконання робіт.

Всі побажання клієнта в процесі проектування системи враховуються.