Якщо ви націлені саме на вигідне інвестування власних грошей, серед усіх доступних варіантів СЕС вас має зацікавити саме мережева сонячна електростанція 30 кВт, така як, наприклад, ця: https://eco-tech.com.ua/p295500879-setevaya-solnechnaya-elektrostantsiya.html. Без зайвих витрат на дорогі акумулятори та нестандартне обладнання, така сонячна електростанція буде займатися виключно тим, що вам потрібно — генеруватиме максимально доступний для приватних осіб обсяг електроенергії для її продажу за “зеленим” тарифом. Залишилось тільки розібратись з тим, як будувати СЕС та чи скоро вона окупить вкладені гроші.

Що необхідно для будівництва СЕС?

Одразу зазначимо — для самостійного будівництва мережевої СЕС та її підключення до “зеленого” тарифу вам доведеться стати аж вкрай багатопрофільним спеціалістом, починаючи з монтажника-електрика і закінчуючи юристом. В подібній ситуації неважко допустити помилки, що зведуть нанівець всі ваші зусилля і, що ще гірше, інвестиції.

Саме тому ми надалі розглядатимемо виключно варіант будівництва мережевої сонячної електростанції “під ключ”. Такий підхід точно не принесе вам жодних неприємних “сюрпризів”.

Зважаючи на вищесказане, для побудови СЕС вам знадобляться три речі:

  • Бажання;

  • Фінанси;

  • Місце для встановлення.

Про те, що бажання отримати СЕС у вас є, свідчить вже той факт, що ви читаєте цю статтю. Питання фінансів теж можна, за бажанням, вирішити — наприклад, кредитом на СЕС. З місцем для встановлення також, сподіваємось, питань не виникне. Вирішення усіх інших питань, від зведення СЕС, до її офіційного підключення до мережі, візьмуть на себе спеціалісти обраної компанії. Залишається тільки визначити, яких же саме прибутків вам чекати.

Прибутковість мережевої СЕС та терміни її окупності

Щоб хоча б приблизно оцінити терміни окупності нової мережевої сонячної електростанції, варто підрахувати, скільки вона приноситиме грошей. Звичайно, обсяги генерації електроенергії будуть залежати від географічного положення, однак, ми візьмемо середню для України цифру у 1200 кВт⋅год на кожен кВт панелей. Від отриманих 36000 кВт⋅год віднімемо близько 3600 кВт⋅год річного власного споживання та помножимо на величину “зеленого” тарифу у €0,164. Виходить €5300, з яких після вирахування податків залишиться €4250.

Таким чином, мережева СЕС на 30 кВт окупить себе за 3-4 роки!