Правильно оформлений та обладнаний всіма необхідними для навчання засобами кабінет початкових класів — перша важлива сходинка у створенні необхідної для першокласників атмосфери, де вони почуватимуться комфортно та зможуть реалізувати себе повною мірою. Адже при вступі до початкової школи досить різко змінюється не лише соціальний статус дитини, а й види діяльності, що відповідають її віку. Тому завдання НУШ — забезпечити школярам-першокласникам сприятливі умови для адаптації та поступове знайомство з правилами шкільного життя.

Не останню роль у створенні освітнього середовища відіграє оформлення кабінету 1 класу НУШ. І мова йде як про ретельний підбір обладнання для 1 класу нової української школи, так і про облаштування класного куточка сучасними стендами та плакатами для початкової школи, що відповідають новому підходу до шкільної освіти.

Перелік обладнання для 1 класу нової української школи

Якщо ви не можете визначитися з необхідним обладнанням, декором стін чи загальною колірною гамою школи, ознайомтеся з готовими шаблонами для оформлення класу НУШ, дизайном приміщень нових опорних шкіл або й навіть взяти за зразок оформлення навчального простору в кращих школах Європи й Америки.

Подбавши про зручність для керівників закладів освіти й вчителів початкових класів, представники МОН сформували вичерпний перелік навчальних засобів та обладнання для 1 класу НУШ. Товари з цього переліку широко представлені в магазинах товарів для школи та на спеціалізованих сайтах, тож із їх підбором та замовленням не повинно виникнути жодних ускладнень.

На які категорії обладнання початкових класів варто звернути увагу:

  1. Мультимедійний комплекс для шкільного кабінету: мультимедійна дошка чи панель і спеціалізоване програмне забезпечення, за допомогою якого вчитель матиме змогу вільно використовувати сучасні технології в освітніх цілях.

  2. Конструктори з різними видами кріплень, навчальні роботи, комплекти для навчання учнів початкової школи основам кодування, базовим принципам інженерії, цифрові набори для створення наукових лабораторій та роботи над проєктами в рамках STEM.

  3. Різноманітні дидактичні матеріали, що допомагають проводити навчання наймолодших учнів за сучасними світовими методиками.

  4. Додаткове оформлення для кабінетів: таблиці, плакати стенди для початкових класів НУШ.

  5. Навчальні засоби, прилади та додаткове обладнання для вивчення природи: як в стінах лабораторії, так і на спеціально обладнаній території в межах шкільного подвір’я. Чудовим рішенням буде організувати невеличку теплицю чи грядки для самостійного вирощування рослин чи експериментів з цифровими датчиками — якщо дозволяють розміри пришкільної території.

Оформлення за правилами: вимоги до стендів НУШ

Створення класного куточка в початкових класах передбачає великої кількості різних стендів, дошок для кріплення важливої інформації, навчальних таблиць. Якщо куточок оформити правильно — він стане суттєвою допомогою для організації навчання, знайомства дітей і вчителя, швидкого оповіщення не лише школярів, а й батьків щодо важливих класних подій, заходів і свят.

Для першокласників правильно оформлений куточок стане важливим джерелом інформації щодо шкільних правил, дисципліни, розпорядку дня та нових школярських обов’язків.

Такий куточок можна як придбати в інтернет-магазині, так і виготовити власноруч: в будь-якому випадку потрібно звернути увагу на його відповідність основним нормам і стандартам:

  • Обирайте стенди відповідно до віку учнів: для першого-другого класів найкращим вибором будуть яскраві плакати, з казковими героями чи персонажами відомих мультфільмів, з короткими написами великим шрифтом. Для доросліших школярів уже можна обирати більш строгий мінімалістичний дизайн.

  • Перевіряйте сертифікати якості: найчастіше стенди виготовляють з ДСП або пластику. А якщо ці матеріали неналежної якості — вони можуть бути досить токсичними й чинити шкідливий вплив на здоров’я дітей при щоденному використанні.

  • Не економте на якості поліграфії: шкільні стенди протягом не одного року будуть «обличчям» класу, тож краще якщо вони зберігатимуть пристойний вигляд і яскравість малюнку весь цей час.

Як обрати підрядника для оформлення 1 класу НУШ

Досить часто питаннями оснащення кабінету займаються власне працівники закладів освіти. Але обладнання кабінету НУШ краще довірити професіоналам — щоб уникнути всіх можливих ускладнень і нюансів з підбором навчальних засобів і меблів. В Україні таким експертом є компанія B-Pro: цей бренд часто можна почути в схвальних відгуках педагогів і керівників закладів освіти. Адже B-Pro не просто пропонує всі необхідні якісні товари для будь-яких шкільних кабінетів, а й планує комплексну організацію навчального простору. Ви отримаєте саме такий результат, який повністю відповідатиме вашим сподіванням і освітнім цілям педагогів. Неабиякою перевагою буде професійна підтримка й експертний супровід на усіх етапах організації та проведення закупівель: допомога в підготовці документів, консультації працівників тендерного відділу та юристів. Також компанія бере на себе всю логістику: досвідчені спеціалісти швидко розв’яжуть питання поставки, збірки меблів, монтажу обладнання до вашої школи.