Кукурудза - одна з найважливіших сільськогосподарських культур в Україні, щорічно її обробляють на понад мільйоні гектарів орних земель. Задовільні виробничі результати визначаються забезпеченням відповідних умов з точки зору положення, температури, добрив та води. Людина не впливає на клімат та погоду, тому особливу увагу варто приділити іншим факторам, таким як якість посівного матеріалу. Аграрний інтернет-магазин LNZ web пропонує виключно якісний посівний матеріал. В асортименті компанії кукурудза Декалб представлена різноманіттям сортів.

Коли сіяти

Важливим фактором при вирощуванні кукурудзи є підготовка ґрунту перед посівом. Кукурудза класифікується як рослина, яка переносить слабокислу реакцію ґрунту й добре реагує на фосфорні добрива, але погано реагує на калійні. Її також можна вирощувати для отримання високих врожаїв силосу або зерна. Необхідно стежити за тим, щоб ґрунт, призначений для вирощування кукурудзи, мав регульований pH в діапазоні від 5,5 до 6,5. Вапнування зменшить кількість токсичного алюмінію в ґрунті та збільшить кількість абсорбованого фосфору. Його слід проводити в період від збирання зернових до зимівлі - після збирання переднього врожаю, для лущення стерні або восени для зимової оранки.

Один з основних елементів вирощування, який впливає на врожайність та параметри врожаю, є посівний матеріал. Ви можете спробувати заготовити його самостійно, якщо у вас є відповідне обладнання, але все частіше фермери вирішують скористатися послугами постачальників якісного посівного матеріалу, який пропонує, в тому числі, компанія
LNZ web.

Своєчасний та правильний посів кукурудзи

Дотримання всіх правил посіву гарантує:

  • оптимальні умови для проростання та сходів рослин;
  • достатній час для зростання та розвитку;
  • підвищену стійкість кукурудзи до шкідників та хвороб;
  • кращу стійкість до бур'янів.

Оптимальна дата посіву для південного сходу та південного заходу країни - 20-30 квітня. Для іншої частини - найкращим моментом буде перелом місяців з 25 квітня по 5 травня. Температура ґрунту повинна бути близько 6-8 градусів за Цельсієм на глибині 6-8 сантиметрів.

Як захистити посіви

Вирощування рослин, у тому числі кукурудзи, вимагає відповідної обробки для забезпечення задовільного врожаю. Внесення добрив, адаптованих до потреб в харчуванні на критичній стадії розвитку, тобто в період, коли харчування рослини перемикається з насіннєвої на молоду кореневу систему, надзвичайно важливо. На цьому етапі кукурудза повинна бути забезпечена азотом, фосфором та цинком, а також повинна мати належний рН ґрунту.