Багато хто з вас проводить до 90% часу в приміщенні - будинку, офісі або в школі. Якість повітря, яким ви дихаєте в приміщенні, також безпосередньо впливає на ваше здоров'я. Хоча для багатьох з вас це може бути сюрпризом, повітря на міській вулиці з помірним рухом насправді може бути чистіше, ніж повітря в вашій вітальні.

Сучасні дослідження якості повітря

Результати нещодавніх досліджень показують, що концентрація шкідливих забруднювачів повітря в приміщенні може бути вище, ніж на відкритому повітрі. У минулому питанню, пов'язаному із забрудненням повітря всередині приміщень, приділялося набагато менше уваги, ніж проблемам, пов'язаним із забрудненням атмосферного повітря, зокрема, забрудненням, викликаним промисловими викидами та викидами від транспортного сектора. Однак в останні роки ризики впливу забруднювачів повітря всередині приміщень стали більш очевидними.
Внутрішні джерела забруднення найчастіше набагато більше впливають на здоров'я й самопочуття людей. Тому слід використовувати якісні набори для
хімічного аналізу повітря від NanoMarket. Найбільший внесок у забруднення повітря в середині приміщення вносять меблі та оздоблювальні матеріали, які є постійним джерелом тих чи інших хімічних речовин. Поряд з ними забруднюють повітря й періодичні процеси, такі як куріння та приготування їжі. А про кількість розтрощених градусників можна навіть не нагадувати. Одним з важливих забруднювачів повітря всередині приміщень є радон (радіоактивний газ, що утворюється в ґрунті), гази та частинки від згоряння палива, хімічні речовини та алергени. Такі сполуки, як окис вуглецю, двоокис азоту, частинки та летючі органічні сполуки присутні як в приміщенні, так і на відкритому повітрі.

Комплексне дослідження повітря

Базовий комплекс показників якості повітря для квартир та офісів, що дозволяє оцінити загальний рівень забруднення повітря в приміщенні, включає:

  • якісний та кількісний аналіз повітря на летючі органічні сполуки;
  • визначення формальдегіду в повітрі;
  • вимірювання парів ртуті й пошук джерела при наявності перевищень;
  • вимірювання концентрації аміаку (NH3);
  • вимірювання запиленості (пил всіх фракцій: PM10, PM4, PM2.5, PM1, загальна масова концентрація пилу);
  • вимірювання параметрів мікроклімату (температура, вологість, рух повітря).

Магазин тестів для аналізу повітря nanomarket.ua - ваш надійний помічник в справі дослідження простору навколо вас.

Політичні заходи можуть допомогти

Деякі забруднювачі повітря всередині приміщень та їх вплив на здоров'я людини більш відомі, і громадськість приділяє їм більше уваги, ніж іншим. Великий інтерес викликає питання про введення заборони на куріння в громадських місцях.
Але забруднення повітря всередині приміщень - це набагато більше, ніж просто тютюновий дим. Куріння - не єдине джерело забруднення. На якість повітря в приміщенні впливає безліч інших факторів, включаючи приготування їжі, використання дров'яних печей, запалювання свічок або пахощів, використання споживчих товарів, таких як віск та поліролі, для очищення поверхонь, будівельних матеріалів, таких як фанера, яка містить формальдегід.