Ви знали, що волейболом захоплюються понад мільярд людей, тобто майже 15 % населення планети? Гра посідає друге місце за популярністю спортивних ігор у світі, поступаючись лише футболу.

У що одягаються волейболісти та волейболістки? Насправді їхня форма дуже лаконічна: спортивна футболка чи майка та шорти. Нічого зайвого, все для зручності, швидкості руху й стрибків.

Як обрати якісний та комфортний одяг для волейболу, ми дізналися в експертів магазину Sport Hunter. А ще на Спорт Хантері нам розказали цікаву історію виникнення цього спорту й форми для нього.

Чому у волейбол грають у шортах

Вважаєте, що шорти у волейбольній формі з’явилися через те, що грати в цю гру почали на пляжі? А ось і ні: пляжний волейбол як окремий вид спорту відділився саме від класичного. Офіційно його визнали у світі тільки у 1996 році, коли він вперше потрапив до програми Олімпійських ігор. До речі, у пляжний волейбол грають у майках та ультракоротких шортах або плавках.

Класичний волейбол заснував геніальний викладач фізичного виховання Вільям Джордж Морган в 1892 році у США. Чоловік був фанатом Джеймса Нейсміта, винахідника баскетболу. Вони навіть були знайомі. Морган тоді працював у Спрінгфілд-коледжі. Він хотів створити гру, подібну до баскетболу, але менш виснажливу й зручнішу для учнів старших класів. Таким чином і з’явився волейбол, який спершу назвали “мінтонетт”.

Як обрати зручну форму для волейболу

Хоча волейбол й задумувався як полегшений вид спорту, насправді він дуже виснажливий. Матч може тривати скільки завгодно часу: гру судять за результатом, поки якась команда переможе.

У волейболі багато стрибків: майже увесь матч ми бачимо гравців у “повітрі”. До речі, це єдина гра у світі, де м’ячу за правилами заборонено торкатися землі. А найвищий стрибок у волейбольній історії зробив болгарський спортсмен Матей Казійські, який сягонув за м’ячем на висоту 3 м 93 см.

Футболка чи майка

Шорти для гри у волейбол зазвичай короткі й еластичні. Спочатку вони просто були звичайною формою старшокласників для уроку фізкультури. Згодом цей одяг закріпився як частина волейбольної форми, створений зі спеціальної тканини, що пропускає повітря та відштовхує вологу, щоб тіло спортсмена завжди залишалося сухим, а гравець почувався комфортно.

На якісних волейбольних шортах бренди роблять пласкі шви, аби уникнути натирань при тісному контакті зі шкірою. Еластичні шорти дають можливість вільно рухатися й адаптуються до тіла, стають наче другою шкірою гравця.

А от обрати футболку чи майку – тут вже справа за вами. Обидва фасони верхньої частини форми зручні й будуть довго служити, якщо ви оберете якісний спортивний одяг від надійного виробника.