Зубний біль вважається одним з найсильніших фізичних видів болю, які можна випробувати у своєму житті. Це особливо актуально для тих, хто після лікування кореневих каналів страждав від зубного болю, з яким не могли впоратися ніякі знеболюючі засоби. Дізнайтеся, що є ефективним засобом від зубного болю.

Якщо ви бажаєте мати здорові зуби, то у такому разі вам варто записатися на прийом до стоматологічної клініки у Львові Symmetrica. Зробити це можна за посиланням https://symmetrica.ua/! 

Пульсуючий зубний біль, гострий зубний біль чи хронічний зубний біль?

Гострий, раптовий, пронизливий, хронічний, пульсуючий - стоматологи розрізняють понад десяток видів зубного болю. Те, наскільки сильний біль відчуває людина, залежить в першу чергу від причини болю і обставин, при яких вона виникає. Раптовий, пронизливий і короткочасний зубний біль, що виникає при вживанні холодної або гарячої їжі, пов'язан з чутливістю зубів, яка є результатом втрати емалі або рецесії ясен.

Зубний біль, що постійно повторюється зазвичай пов'язан з карієсом або механічною травмою. Хронічний і пульсуючий зубний біль може вказувати на пульпіт. Цей стан є ускладненням невилікуваного карієсу. Такий біль також може бути симптомом погано проведеного лікування кореневого каналу. Однак дуже сильний зубний біль з набряком обличчя свідчить про запалення періапікальних тканин або абсцес зуба - такий стан вимагає негайного втручання стоматолога.

Зубний біль після лікування кореневого каналу

Лікування кореневих каналів (ендодонтія) проводиться пацієнтам із запаленням пульпи або періапікальних тканин. Вона полягає у видаленні пульпи зуба і пломбуванні каналів. Пульпу можна видалити після девіталізациі зуба або під місцевої анестезії. До недавнього часу девіталізація була широко використовуваним методом і була пов'язана з сильним болем, викликаним знищенням пульпи пастою, яка містить параформальдегід.

В даний час від девіталізациі відмовляються на користь так званої екстирпації – видалення пульпи під анестезією. Після лікування кореневого каналу може виникнути деякий біль, але він не повинен тривати довше двох тижнів. Якщо зубний біль зберігається після лікування кореневих каналів, це може означати, що канали були запломбовані неправильно або у пацієнта є додаткові канали, які також потребують пломбування. Потім необхідно зробити рентгенівський знімок і, при необхідності, повторити ендодонтичне лікування.