Умовно можна виділити види міжнародних валют, які використовуються в ряді країн в якості основної платіжної одиниці. До цієї категорії можна сміливо віднести американський долар і євро.

Незважаючи на те, що ці грошові одиниці поступово втрачають свою стабільність, їх курс все більше залежить від зовнішньоекономічної ситуації в світі, основні розрахунки ведуться саме в доларах і євро. Ціни на великі товари в нашій країні теж, так чи інакше, прив'язані до долара. Якщо ви збираєтеся в доступному для огляду майбутньому купувати нерухомість або транспорт, гроші на ці цілі краще збирати в іноземній валюті. Курс долара ужгород ви можете дізнатися в обмінці компанії Кіт Груп!

Новий вид валюти

Регулярно на світовому ринку з'являється новий вид валюти. Сьогодні до цієї категорії можна віднести електронні гроші. Тепер валюта необов'язково повинна бути паперової або металевої. З поширенням пластикових банківських кредитних карт ми все частіше відмовляємося переводити гроші в готівку, адже картою можна розплатитися в магазині, оплатити покупки в інтернеті. Не виключено, що через кілька десятиліть всі країни світу відмовляться від емісії грошових коштів, адже їх друк і карбування вимагає чимало витрат. Собівартість електронної валюти набагато менше.

Основні види валюти

У світі використовуються основні види валют, які мають високу ліквідність. Їх можна легко обміняти на іншу валюту за вигідним курсом. Для порівняння, якщо у вас на руках є долари США, ви можете прийти в будь-який банк і виконати обмін. Якщо ж ви володієте японськими йенамі або швейцарськими франками, незважаючи на їх високий рівень стабільності, швидко обміняти валюту не вдасться.

Види валют за впливом їх на світову економіку

Види валют за впливом їх на світову економіку відображають зовнішньоекономічну світову ситуацію. Слабкість, сила грошової одиниці залежить від стабільності її курсу до інших валют світу, номінальною вартістю, забезпечення золотовалютним резервом. До найстабільніших валют світу відноситься швейцарський франк, британський фунт. Найсильнішою грошовою одиницею вважається євро і американський долар.

Для створення валютних резервів національні банки використовують в якості резервної валюти австралійський, американський, канадський долари, швейцарський франк, британський фунт, японську ієну і євро. Зміна курсу будь-якої резервної валюти позначається на економічному показнику зростання більшості країн світу.