Перегляд в інтернеті не завжди є абсолютно безпечним. Крім великої кількості інформації, в ньому багато загроз. Однією з них є комп’ютерні віруси, які можуть завдати значної шкоди несвідомим користувачам інтернету. З цієї причини кожен свідомий користувач комп’ютера повинен знати, що таке антивірус NOD32 і як він працює.

Що таке віруси?

Цей термін зазвичай використовується для позначення всіх типів шкідливих програм, які можуть бути встановлені на вашому комп’ютері. Це не зовсім правильне визначення, оскільки правильним терміном ІТ для цього явища є зловмисне програмне забезпечення. Ця назва походить від англійського терміна «malicious software», що означає шкідливе програмне забезпечення. Віруси згідно з цим визначенням, є лише одним із типів поряд із троянськими та шпигунськими програмами.

Однак для звичайного користувача комп’ютера точне розмежування кожної категорії не має великого значення. Однак важливою інформацією є те, що ці програми після зараження комп’ютера, тобто після встановлення на нього, можуть завдати значної шкоди. У список потенційних загроз входять, наприклад:

  • втрата контролю над пристроєм,
  • видалення даних, що зберігаються на жорсткому диску,
  • крадіжка конфіденційної інформації.

Як працюють антивірусні програми?

Їх спосіб функціонування подібний до імунної системи людини, яка ідентифікує патогени, коли вони потрапляють в організм, а потім знищує їх. Компанія-виробник антивірусу створює базу даних відомих сигнатур шкідливих програм. Ці сигнатури є характерними частинами коду вірусу, за допомогою яких його можна ідентифікувати та відрізнити від звичайних програм. Антивірус завантажує та оновлює цю базу даних на постійній основі, навіть щодня, вміє розпізнавати останні загрози. Маючи оновлену базу даних, він сканує файли на диску на наявність цих конкретних фрагментів коду. Після їх знаходження на екрані комп’ютера виводиться повідомлення про те, що загроза виявлена. Потім він або вирішує видалити заражені файли самостійно, або залишає це рішення за користувачем.

Як працює антивірусне програмне забезпечення?

Основною і найважливішою функцією сучасних антивірусів є сканування, виявлення, розпізнавання та видалення шкідливого програмного забезпечення з комп’ютера, на якому він був встановлений. Забезпечення безпеки користувача полягає в порівнянні перевірених об'єктів з наявною базою даних - сигнатурами вірусів.