У промисловості та за її межами існує багато виробничих процесів, де використання штучно створеного азоту є важливим. Окремі компанії постійно шукають нові вигідні рішення в контексті придбання цінного хімічного елемента. Одним із способів ефективного отримання цієї сполуки є встановлення генератора азоту на території вашого заводу. Сьогодні ви дізнаєтеся, що це за пристрої, як вони функціонують і де найчастіше використовуються.

Генератори азоту

Генератори азоту  є чудовою альтернативою генерації азоту, коли вам це потрібно. Генератор виробляє стільки азоту, скільки необхідно в будь-який момент часу. Це означає, що немає необхідності його зберігати, що значно знижує витрати на виробництво. Розміри генераторів пропонованих на сайті https://www.zelko.ua/uk/vozduhorazdelitelnye-ustanovki/generatory-azota-oxywise дозволяють встановлювати їх на будь-яких типах установок. Кожен генератор азоту складається з наступних компонентів:

  • безмасляного компресора, який дозволяє стискати повітря;
  • місця обробки повітря, які зазвичай мають форму фільтрів, осушувачів або сепараторів;
  • мембранної або адсорбційної сепарації, де кисень відокремлюється від азоту.

Два основних типи генераторів

Мембранні генератори - завдяки своїм фізичним властивостям волокна мембрани можуть пропускати кисень, залишаючи відокремлений азот у своїх порожнистих структурах. Мембранні генератори мають переваги через високу швидкість вилучення азоту зі стисненого повітря. Крім того, для підтримки ефективності процесу не потрібно попередньо підігрівати повітря, а термін служби самих мембранних генераторів оцінюється більше 10 років. Все це визначає зниження витрат на отримання азоту та енергетичних витрат, необхідних для його отримання. У цьому випадку окупність інвестицій в пристрій відбувається дуже швидко.

Генератори PSA - оснащені вуглецевим молекулярним ситом CMS, яке працює за рахунок адсорбції коливання тиску. Стиснене повітря проходить через сито CMS, яке відокремлює кисень від азоту. Одноразова адсорбція може тривати до тих пір, поки молекулярне сито повністю не насититься киснем. Потім процес вилучення азоту починається знову в сусідньому резервуарі, а перший встигає регенерувати і позбутися кисню з молекулярного сита. Для ефективної роботи генераторів PSA повітря, що надходить в пристрій, необхідно спочатку обробити, тобто висушити до температури -40°C, а також очистити від масляних забруднень.