Зі зрозумілих причин для українців проблема захисту від атак дронів та ракетних комплексів зараз у пріоритеті, і кожен її вирішує по-своєму. Варіант зміни місця проживання влаштовує не всіх, а багато хто вже після від'їзду за кордон намагається якнайшвидше повернутися в рідні краї, але не хоче наражати себе і родичів на небезпеку.

Будівництво приватного бункера допомагає вирішити проблему, забезпечуючи одночасно комфорт та захист домочадців, друзів та сусідів. З іншого боку, щоб стати власником смарт-бункера, потрібні інвестиції, і кожен замовник хоче, щоб вони окупилися. Для цього слід подумати над тим, яке майбутнє чекає побудований під землею об'єкт, коли війна закінчиться.

646cb98e15518.webp

Ідеї, як використовувати бомбосховища після перемоги

Наважившись бомбосховище купити, багато людей навіть не уявляють, що з ним робитимуть після перемоги, хоча це дуже важливий момент. Ось кілька вдалих варіантів:

1. Продати. Бункер не є капітальною спорудою і може бути демонтований для подальшого транспортування та встановлення на новому місці. Попит на подібну продукцію однозначно буде, тому є всі шанси компенсувати частину стартових витрат.

2. Використовувати як атракціон для туристів, яких після відкриття кордонів з'явиться чимало. За бажанням можна навіть трансформувати шелтер у міні-хостел, адже там є все необхідне для життя.

3. Обладнати винний льох. На глибині створюється оптимальний мікроклімат для визрівання та зберігання алкогольних напоїв із винограду (і не тільки).

4. Створити окрему робочу зону, звільнивши простір в будинку і забезпечивши таку необхідну для виконання професійних завдань тишу.

5. Зробити сейф, де зберігатимуться документи, обладнання та інші цінності.

6. Влаштувати музей чи ресторан – цей варіант підходить тим, хто завжди мріяв про свій бізнес.

7. Облаштувати місце для романтичних побачень, читання книг і просто відпочинку на самоті.

Чому про подальшу долю бункера варто подумати наперед?

Визначитись з орієнтовним способом експлуатації бомбосховища бажано ще до його придбання. Це дозволить:

  • не переплачувати за ті опції, які в період війни не є першорядними, а потім взагалі не знадобляться;
  • обійтися без значних доопрацювань у разі зміни призначення бомбосховища;
  • забезпечити собі та членам сім'ї максимальний комфорт протягом усього періоду експлуатації;
  • правильно вибрати місце для будівництва.

Завдання покупця – знайти ідеальний баланс між тим, що потрібно зараз, та подальшими планами на смарт-бункер. Тим, хто самостійно не може визначитися, варто проконсультуватись у менеджерів компанії, у якої плануєте замовляти бункер. Краще спочатку витратити більше часу задля визначення ідеальної моделі, аби потім отримати оптимальний результат.