Vidverto у Дніпродзержинську: "Українська ідея має стати глобальною"

2 квітня у дніпродзержинському арт-пабі "Brezhneff" виступив молодий, але дуже амбітний гурт із Дніпропетровська "Vidverto".

Четверо запальних хлопців відіграли чудовий концерт і неабияк потішили місцеву публіку. Бенд виконав треки з альбому "Межа" та декілька нових пісень, серед яких "Мала, будь моєю", "Тепла ніч". Виступ більш нагадував так званий квартирник: тіснувате приміщення закладу, багато знайомих облич, улюблена музика та неймовірно тепла атмосфера.

У перерві між відділеннями концерту музиканти "Vidverto" погодилися дати інтерв'ю сайту 5692.com.ua. Поговорили відверто про участь хлопців у талант-шоу, українську ідею колективу, творчу еволюцію та інші теми.

Склад гурту "Vidverto":

Віталій Анєчкін – гітара (Кривий Ріг). Рудий в команді. Постійно жартує та веселить інших учасників гурту.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Сергій Кметь - бас-гітара (Гвардійське). Нещодавно поголив розкішну бороду. Із перших акордів починає хаотично рухатися на сцені та гіпнотизувати глядачів.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Олександр Криворучко - барабани (Дніпродзержинськ). Ударник ансамблю. Відповідає за те, щоб пісня "качала". Складає плейлисти концертів.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Євген Назарук – фронтмен, гітара, вокал (Дніпродзержинськ). Автор текстів і музики, яку йому хлопці допомагають аранжувати. 

Vidverto у Дніпродзержинську:

Гурт базується у Дніпропетровську.

Розкажіть про історію створення "Vidverto". Який сенс ви вкладали в цю назву?

Євген Назарук: Спочатку був сольний прожект "Назарук", у якому грала одна людина з акустичною гітарою. Потім додався Олександр Криворучко з ударним інструментом, який називається кахон. Ми почали грати вдвох. Згодом знайшли бас-гітариста Кметя, і так потрошку колектив обрастав музикантами. Врешті-решт після концерту в Жовтих Водах із довгого переліку ми обрали назву "Vidverto". Це для нас посил бути чесним принаймні перед собою, перед глядачем й слухачем. Піднімати якісь актуальні теми, не тільки "любовь-морковь", але й серйозне іноді. Головне для нас – бути чесними. Все, що бачемо й відчуваємо, про те й співаємо.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Ви багато концертуєте. Виступи у Дніпропетровську, Києві, Вінниці, Івано-Франківську, Хмельницькому. Як відрізняється аудиторія в різних містах?

Євген Назарук: Важко сказати. Ми ще, скажімо так, абсолютно невідомий гурт. Нас добре знають тут, у Дніпродзержинську і Дніпропетровську. Коли приїждаємо в Київ, то покладаємося на ту публіку, яка відвідує цей заклад. У Києві в нас є десь 10-15 людей, наших друзів, кого ми можемо запросити на свій виступ. Зазвичай, ми полягаємось на тих, хто прийде в цей заклад. Спілкуємось із глядачами. Сказати, що є якісь відмінності, то такого нема. Скрізь публіка однакова, яку треба розхитати, щоб потім із нами пострибала.

Взагалі якою має бути ваша публіка?

Євген Назарук: Ми хочемо, як у АС/DС, щоб глядачів було 100 тисяч мільйонів, і ми тільки брали акорд, а вони божеволіли і падали на землю.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Розкажіть, в якій школі навчались?

Олександр Криворучко: Я навчався у 29-й школі, що на першому мікрорайоні лівого берега.

Євген Назарук: Школа № 44, теж лівому березі.

Коли почали займатися музикою?

Олександр Криворучко: Я закінчив школу і почав грати на барабанах, десь у 15 років.

Євген Назарук: З 16 років купив гітару і почав акорди пробувати.

Як до цього поставилися батьки?

Євген Назарук: Дали гроші, 60 гривень. У Максима Червінського купив першу акустичну гітару. Максим був для мене недосяжний бог. Він тоді грав у гурті "Fakultet".

Як "Vidverto" пише пісні?

Євген Назарук: В принципі пісні пишу я, під акустичну гітару. З’являється пісня. Потім приходимо (до студіъ звукозапису - прим. 5692.com.ua): Сашка - барабани, Віталя накинув гітаряку, Кметь – бас-гітару. Посиділи, поговорили Саня, як правило, більш відповідає за те, шоб пісня "качала". Починаємо десь змінювати. У Віталія найскладніша функція – йому треба вибрати таку мелодію, яка буде запам’ятовуватися, доповнювати гармонію...

Віталій Анєчкін:…Яка буде насичувати жінок гарними думками (всі сміються).

Vidverto у Дніпродзержинську:

Пісню "Янголи знають про нас" ви виконали разом із дніпродзержинсько співачкою Олесандрою Слюсаренко. Як відомо, Олександра потрапила до вокального проекту "Голос країни". Чи зможемо ми найближчим часом побачити "Vidverto" на телебаченні?

Євген Назарук: Заявку подали, буквально пару днів тому (інтерв'ю від 2 квітня - прим. 5692.com.ua) Сподіваємось, що потрапимо. Мені здається, що нам є що сказати цій країні. Будь-яке шоу, "Х-фактор" чи "Голос країни", має якісь рамки. Зазвичай, не кожний продукт може там протиснутись. Бажано, щоб ти зіграв не авторське, а зробив переспівку відомої пісні.

Участь у талант-шоу можлива?

Олександр Криворучко: Ми до цього йдемо. Хай буде трошки інтрига.

Євген Назарук. Ми працюємо в цьому напрямку і не цураємось жодної можливості. Готові грати у підземному переході, хоча прагнемо стадіонів.

Олександр Криворучко: Там, де є люди, ми прагнемо грати.

Що для вас означає успіх?

Сергій Кметь: Це як у всьому світі та за кордоном.

Євген Назарук: Віталя, розкажи, що таке успіх?

Віталій Анєчкін: Успіх - це, коли ти виходиш, і у тебе на розігріві AC/DC (усі сміються).

В листопаді минулого року ви "гріли" публіку перед концертом гурту "Табула Раса" у Дніпродзержинську? Як потрапили на розігрів?

Євген Назарук: У нас є друг Віктор Корж. Він працює в агенції, яка займається апаратурою, здає її в оренду. Агенція виступила організаторам концерту "Табула Раса" у Дніпродзержинську. Ми колись з Віктором раніше грали наші пісні "На Лысой горе", "Услышь меня" та інші. Він запросив наш колектив зробити розігрів, і ми погодились. Якщо чесно, то з усіх наших виступів, щоб не збрехати, цей (розігрів "Табули Раси" - прим. 5692.com.ua) був один із самих класних. Чим? Велика сцена, було де розійтися, і звук класний. Хоча у нас не було саундчеку. "Табула Раса" тоді стояли, так довго саундчекались. Потім на сцену вийшли ми і заграли. Супер енергетика!

Vidverto у Дніпродзержинську:

Що означає назва альбому "Межа"?

Євген Назарук: На жаль, це не альбом "Vidverto", це альбом іще "Назарука" як сольник. Це межа творчості. Ми перейшли від сольника до гурту. Із самих пісень ми переходимо з російської на українську. В цілому на сьогоднішній день пишемо віиключно українською. Такий у нас напрямок творчості. Якщо казати глибоко, то ми віримо в те, ця країна заслуговує на повагу, на класний український продукт, щоб українськомовна музика лунала на західних радіостанціях, а не навпаки, як це відбувається зараз. Треба говорити українською, писати українською, жити українською. Саме тому, в нас багато людей цураються себе. Іноді, їм соромно казати, що вони українці. Немає як такої самоідентифікації. В ґрунті "Vidverto" закладена глобальна українська ідея.

У вас є одне відео на пісню "Простим небайдужим", в якій йдеться про стосунки між людиною та державою. Як має артист відноситися до того, що відбувається у країні. Він має бути байдужим чи мати свою окрему думку?

Євген Назарук: Ця людина (вказує на Сергія Кметя) "склєпала" нам це відео "із того, что било". Якщо ти музикант чи особистість, то маєш свою думку. Ми живемо і хочемо кращого життя. Просто зробити вигляд, що нічого не помічаєш, неможливо. В нашому гурті ми часто розслідуємо ті теми, які нам небайдужі. Якщо про Україну, ми скажем про Україну. Щодо пісні "Простим небайдужим", то вона присвячена всім росіянам, які вийшли протестувати.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Залишилось обмаль часу. Повідомте про свої творчі план.

Олександр Криворучко: Новий альбом, телебачення, все плануємо й до цього йдемо.

Ваші поради музикантам-початківцям.

Віталій Анєчкін: Приходьте до нас на концерти та дивіться, як рухається Кметь, і все - більше нічого не треба.

Сергій Кметь: Люди, кохайтеся! Це важлива річ.

Розмова завершується сміхом.

Vidverto у Дніпродзержинську:

новости днепродзержинска днепродзержинск vidverto
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
188 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Спорт
Согласно Приказу Министерства молодежи и спорта Украины от 29 декабря 2018 года № 5858 "Об утверждении состава национальных сборных команд Украины по неолимпийским видам спорта на 2019" был утвержден состав сборной Украины по шашкам. В состав мужской сборной среди взрослых вошел мастер спорта Даниил Агарков. В состав женской сборной - национальный гроссмейстер Елена Короткая, а также мастера спорта Вера Попруга, Ольга и Алена Губаревы. Читайте также: Камен...
Общество
Национальный банк Украины (НБУ) с 17 января ввел в обращение монету номиналом пять гривень. Она посвящена 100-летию провозглашения акта об объединении Украинской Народной Республики и Западно-Украинской Народной Республики в единое независимое государство. Об этом говорится в сообщении пресс-службы НБУ. "22 января 1919 года в торжественной обстановке на Софийской площади в Киеве произошло событие, ставшее итогом соответствующего подготовительного процесса,...
Спорт
В Днепре завершился Чемпионат Днепропетровской области по легкой атлетике среди юношей и девушек 2002-2003 г.р. Воспитанники отделения легкой атлетики каменской Детско-юношеской спортивной школы №3 показали хорошие результаты и по итогам чемпионата завоевали призовые места. Так, третье место заняли Ксения Кориш (высота - 155 см.) и Роман Кулик (высота- 175 см). Немного отстал от них и занял 4 место Илья Гарькавый (высота- 170 см). Читайте также: Юных камен...
Криминал
Сотрудники Службы безопасности Украины под процессуальным руководством военной прокуратуры Днепропетровского гарнизона разоблачили на взятке главного специалиста отдела контроля за использованием и охраной земель Главного управления Госгеокадастра в Днепропетровской области. Оперативники спецслужбы установили, что госслужащий требовал от местного жителя 31 000 долларов США. За указанную сумму чиновник обещал продлить сроки действия договоров аренды двух зе...
Политические новости
ОППОЗИЦИОННАЯ ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИЗНЬ зарегистрировала законопроекты, которые восстанавливают справедливость в отношении ветеранов и чернобыльцев. Об этом заявил Юрий Бойко на заседании Социального совета Украины по вопросу выполнения решения Конституционного суда и восстановления ветеранам социальных льгот ветеранам Великой Отечественной войны, - сообщает пресс-служба партии на своем сайте. «Все это время в парламенте мы боролись за возвращение льгот ветера...
Общество
Количество трамваев на маршруте №2 пришлось на время частично сократить. Связанно это с необходимостью ремонта вагонов. Об этом сообщил первый заместитель городского головы Александр Чернышов. «В Каменском перевозка пассажиров электротранспортом осуществляется трамвайными вагонами типа Т3, Т3М, КТМ-5М3, КТМ-8КМ и К-1. Учитывая особенности рельефа города, по маршруту №2 пассажиров могут перевозить только вагоны типа Т3М, КТМ-8КМ и К-1. Из-за недавних тяжелы...
Культура
В Министерстве культуры Украины объявили о старте отбора кандидатов на получение стипендий Президента Украины для молодых писателей и художников в сфере музыкального, театрального, изобразительного, хореографического, эстрадно-циркового искусства и киноискусства. Предложения на получение стипендий вносятся гражданами Украины путем самовыдвижения. Испытать удачу предлагают молодым писателям и художникам в сфере музыкального, театрального, изобразительного,...
Политические новости
Во вторник, 22 января, в день 100-летия украинского Соборности Всеукраинское объединение "Батькивщина" проведет Торжественный съезд. На нем Состоится официальное выдвижение Юлии Тимошенко на пост президента Украины на очередных президентских выборах. Об этом повидомили в пресс-службе партии «Батькивщина». Напомним, что согласно с многочисленнымсоциологическимисследования, в случае проведения Президентских выборов ближайшее время, наибольшую поддержкой сред...
Культура
Ученица пятого класса художественного отделения каменской левобережной школы искусств Елизавета Сербененко стала победителем третьего этапа Всеукраинского конкурса ученического творчества «Объединимся же, братья мои!». На конкурс юная художница, воспитанница преподавателя Виктории Гудыменко, представила на рассмотрение жюри рисунок «Ангел - хранитель», в котором воплотила образ ангела, охраняющего козака-защитника. Ангел своими белыми крыльями прикрыл воин...