Vidverto у Дніпродзержинську: "Українська ідея має стати глобальною"

2 квітня у дніпродзержинському арт-пабі "Brezhneff" виступив молодий, але дуже амбітний гурт із Дніпропетровська "Vidverto".

Четверо запальних хлопців відіграли чудовий концерт і неабияк потішили місцеву публіку. Бенд виконав треки з альбому "Межа" та декілька нових пісень, серед яких "Мала, будь моєю", "Тепла ніч". Виступ більш нагадував так званий квартирник: тіснувате приміщення закладу, багато знайомих облич, улюблена музика та неймовірно тепла атмосфера.

У перерві між відділеннями концерту музиканти "Vidverto" погодилися дати інтерв'ю сайту 5692.com.ua. Поговорили відверто про участь хлопців у талант-шоу, українську ідею колективу, творчу еволюцію та інші теми.

Склад гурту "Vidverto":

Віталій Анєчкін – гітара (Кривий Ріг). Рудий в команді. Постійно жартує та веселить інших учасників гурту.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Сергій Кметь - бас-гітара (Гвардійське). Нещодавно поголив розкішну бороду. Із перших акордів починає хаотично рухатися на сцені та гіпнотизувати глядачів.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Олександр Криворучко - барабани (Дніпродзержинськ). Ударник ансамблю. Відповідає за те, щоб пісня "качала". Складає плейлисти концертів.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Євген Назарук – фронтмен, гітара, вокал (Дніпродзержинськ). Автор текстів і музики, яку йому хлопці допомагають аранжувати. 

Vidverto у Дніпродзержинську:

Гурт базується у Дніпропетровську.

Розкажіть про історію створення "Vidverto". Який сенс ви вкладали в цю назву?

Євген Назарук: Спочатку був сольний прожект "Назарук", у якому грала одна людина з акустичною гітарою. Потім додався Олександр Криворучко з ударним інструментом, який називається кахон. Ми почали грати вдвох. Згодом знайшли бас-гітариста Кметя, і так потрошку колектив обрастав музикантами. Врешті-решт після концерту в Жовтих Водах із довгого переліку ми обрали назву "Vidverto". Це для нас посил бути чесним принаймні перед собою, перед глядачем й слухачем. Піднімати якісь актуальні теми, не тільки "любовь-морковь", але й серйозне іноді. Головне для нас – бути чесними. Все, що бачемо й відчуваємо, про те й співаємо.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Ви багато концертуєте. Виступи у Дніпропетровську, Києві, Вінниці, Івано-Франківську, Хмельницькому. Як відрізняється аудиторія в різних містах?

Євген Назарук: Важко сказати. Ми ще, скажімо так, абсолютно невідомий гурт. Нас добре знають тут, у Дніпродзержинську і Дніпропетровську. Коли приїждаємо в Київ, то покладаємося на ту публіку, яка відвідує цей заклад. У Києві в нас є десь 10-15 людей, наших друзів, кого ми можемо запросити на свій виступ. Зазвичай, ми полягаємось на тих, хто прийде в цей заклад. Спілкуємось із глядачами. Сказати, що є якісь відмінності, то такого нема. Скрізь публіка однакова, яку треба розхитати, щоб потім із нами пострибала.

Взагалі якою має бути ваша публіка?

Євген Назарук: Ми хочемо, як у АС/DС, щоб глядачів було 100 тисяч мільйонів, і ми тільки брали акорд, а вони божеволіли і падали на землю.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Розкажіть, в якій школі навчались?

Олександр Криворучко: Я навчався у 29-й школі, що на першому мікрорайоні лівого берега.

Євген Назарук: Школа № 44, теж лівому березі.

Коли почали займатися музикою?

Олександр Криворучко: Я закінчив школу і почав грати на барабанах, десь у 15 років.

Євген Назарук: З 16 років купив гітару і почав акорди пробувати.

Як до цього поставилися батьки?

Євген Назарук: Дали гроші, 60 гривень. У Максима Червінського купив першу акустичну гітару. Максим був для мене недосяжний бог. Він тоді грав у гурті "Fakultet".

Як "Vidverto" пише пісні?

Євген Назарук: В принципі пісні пишу я, під акустичну гітару. З’являється пісня. Потім приходимо (до студіъ звукозапису - прим. 5692.com.ua): Сашка - барабани, Віталя накинув гітаряку, Кметь – бас-гітару. Посиділи, поговорили Саня, як правило, більш відповідає за те, шоб пісня "качала". Починаємо десь змінювати. У Віталія найскладніша функція – йому треба вибрати таку мелодію, яка буде запам’ятовуватися, доповнювати гармонію...

Віталій Анєчкін:…Яка буде насичувати жінок гарними думками (всі сміються).

Vidverto у Дніпродзержинську:

Пісню "Янголи знають про нас" ви виконали разом із дніпродзержинсько співачкою Олесандрою Слюсаренко. Як відомо, Олександра потрапила до вокального проекту "Голос країни". Чи зможемо ми найближчим часом побачити "Vidverto" на телебаченні?

Євген Назарук: Заявку подали, буквально пару днів тому (інтерв'ю від 2 квітня - прим. 5692.com.ua) Сподіваємось, що потрапимо. Мені здається, що нам є що сказати цій країні. Будь-яке шоу, "Х-фактор" чи "Голос країни", має якісь рамки. Зазвичай, не кожний продукт може там протиснутись. Бажано, щоб ти зіграв не авторське, а зробив переспівку відомої пісні.

Участь у талант-шоу можлива?

Олександр Криворучко: Ми до цього йдемо. Хай буде трошки інтрига.

Євген Назарук. Ми працюємо в цьому напрямку і не цураємось жодної можливості. Готові грати у підземному переході, хоча прагнемо стадіонів.

Олександр Криворучко: Там, де є люди, ми прагнемо грати.

Що для вас означає успіх?

Сергій Кметь: Це як у всьому світі та за кордоном.

Євген Назарук: Віталя, розкажи, що таке успіх?

Віталій Анєчкін: Успіх - це, коли ти виходиш, і у тебе на розігріві AC/DC (усі сміються).

В листопаді минулого року ви "гріли" публіку перед концертом гурту "Табула Раса" у Дніпродзержинську? Як потрапили на розігрів?

Євген Назарук: У нас є друг Віктор Корж. Він працює в агенції, яка займається апаратурою, здає її в оренду. Агенція виступила організаторам концерту "Табула Раса" у Дніпродзержинську. Ми колись з Віктором раніше грали наші пісні "На Лысой горе", "Услышь меня" та інші. Він запросив наш колектив зробити розігрів, і ми погодились. Якщо чесно, то з усіх наших виступів, щоб не збрехати, цей (розігрів "Табули Раси" - прим. 5692.com.ua) був один із самих класних. Чим? Велика сцена, було де розійтися, і звук класний. Хоча у нас не було саундчеку. "Табула Раса" тоді стояли, так довго саундчекались. Потім на сцену вийшли ми і заграли. Супер енергетика!

Vidverto у Дніпродзержинську:

Що означає назва альбому "Межа"?

Євген Назарук: На жаль, це не альбом "Vidverto", це альбом іще "Назарука" як сольник. Це межа творчості. Ми перейшли від сольника до гурту. Із самих пісень ми переходимо з російської на українську. В цілому на сьогоднішній день пишемо віиключно українською. Такий у нас напрямок творчості. Якщо казати глибоко, то ми віримо в те, ця країна заслуговує на повагу, на класний український продукт, щоб українськомовна музика лунала на західних радіостанціях, а не навпаки, як це відбувається зараз. Треба говорити українською, писати українською, жити українською. Саме тому, в нас багато людей цураються себе. Іноді, їм соромно казати, що вони українці. Немає як такої самоідентифікації. В ґрунті "Vidverto" закладена глобальна українська ідея.

У вас є одне відео на пісню "Простим небайдужим", в якій йдеться про стосунки між людиною та державою. Як має артист відноситися до того, що відбувається у країні. Він має бути байдужим чи мати свою окрему думку?

Євген Назарук: Ця людина (вказує на Сергія Кметя) "склєпала" нам це відео "із того, что било". Якщо ти музикант чи особистість, то маєш свою думку. Ми живемо і хочемо кращого життя. Просто зробити вигляд, що нічого не помічаєш, неможливо. В нашому гурті ми часто розслідуємо ті теми, які нам небайдужі. Якщо про Україну, ми скажем про Україну. Щодо пісні "Простим небайдужим", то вона присвячена всім росіянам, які вийшли протестувати.

Vidverto у Дніпродзержинську:

Залишилось обмаль часу. Повідомте про свої творчі план.

Олександр Криворучко: Новий альбом, телебачення, все плануємо й до цього йдемо.

Ваші поради музикантам-початківцям.

Віталій Анєчкін: Приходьте до нас на концерти та дивіться, як рухається Кметь, і все - більше нічого не треба.

Сергій Кметь: Люди, кохайтеся! Це важлива річ.

Розмова завершується сміхом.

Vidverto у Дніпродзержинську:

новости днепродзержинска днепродзержинск vidverto
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
25 апреля на 32-й сессии Каменского горсовета депутаты проголосовали за создание коммунального учреждения «Инклюзивно-ресурсный центр «Мир детства» на улице Дунайской, 51. Центр создается с целью обеспечения права детей с особыми образовательными потребностями в возрасте от 2 до 18 лет на получение дошкольного и общего среднего образования, в том числе в учреждениях профессионального (профессионально-технического) образования и других учебных заведениях. О...
Спорт
Депутаты городского совета на 32-й сессии поддержали решение создать управление молодежи и спорта Каменского. В Каменском создано управление молодежи и спорта Каменского горсовета путем его выделения из департамента по гуманитарным вопросам горсовета. Управление является юридическим лицом публичного права, имеет самостоятельную смету, счета в органах казначейства, в банковских учреждениях, имеет печать с изображением Государственного герба Украины, своим н...
Общество
Расписание движения общественного транспорта в поминальные дни – 4, 5 и 6 мая – опубликовали в КП «Информационные системы Каменского».   Читайте также: Как в Каменском будет работать общественный транспорт на Пасху.
Общество
В Каменском в течении этого года капитально отремонтируют кровлю в 64 многоквартирных домах. Список адресов капитального ремонта кровли: 1. ул. Республиканская, 47 2. пр. Аношкина, 60 3. ул. Лысенко, 67 4. ул. Республиканская, 61 5. ул. Мурахтова, 20 6. ул. Республиканская, 59 7. пр. Аношкина, 47 8. пр. Победы, 21 9. пр. Дружбы Народов, 65 10. ул. Айвазовского, 39 11. ул. Гайдамацкая, 7 12. пр. Аношкина, 58 13. пр. Победы, 23 14. ул. Алтайская, 3 15. ул. Г...
Общество
На 32-й сессии Каменского горсовета, которая состоялась 25 апреля,  депутаты поддержали программу оснащения жилого фонда города приборами учета тепловой энергии и водоснабжения на 2019-2020 годы. Данная инициатива направлена на обеспечение населения города качественными жилищно-коммунальными услугами, улучшение условий деятельности и повышение уровня условий проживания жителей в жилых домах города. Согласно программе операторы внешних инженерных сетей тепл...
Общество
В четверг, 25 апреля, в здании Каменского городского совета стартовало заседание очередной 32-й сессии VII созыва. Депутаты рассмотрят 38 плановых и 8 дополнительных вопросов. Пленарное заседание традиционно открыли гимном Украины. В зале зарегистрировались 33 депутата. Необходимый кворум есть. Депутаты рассмотрят несколько плановых вопросов, подготовленных департаментом коммунальной собственности, земельных отношений и регистрации прав на недвижимое имуще...
Общество
Днепропетровским региональным центром по гидрометеорологии по всей Днепропетровщине объявлено штормовое предупреждение: ожидается высокая (IV класса), а местами чрезвычайная (V класса) пожарная опасность. Прогнозируется: 25 апреля: малооблачная погода. Без осадков. Ветер северный, 3-8 метров в секунду. Температура воздуха по области ночью 5-10 градусов, днем ​​21-26, по городу ночью 5-7 градусов, днем ​​23-25. 26 апреля: переменная облачность. Без осадков....
Общество
Каменское в ожидании старта масштабного театрального праздника. С 17 по 24 мая в городе будет проходить ХІ Театральный фестиваль «Классика сегодня». 15 спектаклей, поставленных по произведениям писателей-классиков, привезут в город ведущие театры Литвы, Польши, США, Грузии, Азербайджана, Турции и Украины. Едут лучшие Основная цель фестиваля - пропаганда драматических произведений мировой классики, воспитание молодого поколения зрителей на образцах классиче...
Общество
По результатам II тура выборов Президента Украины в Днепропетровской области было зафиксировано гораздо меньше нарушений избирательного законодательства. Об этом сообщили в пресс-службе ГУ Нацполиции в Днепропетровской области. Заместитель начальника областного управления полиции Владимир Богонис отметил, что такая тенденция -  это результат серьезной профилактической работы, проводимой полицейскими Днепропетровской области. - В целом 21 апреля в день выбо...
Новости по теме
«Джазовая весна в Каменском», «Маруся Чурай» и «Блокпост Памяти. Каменское»: план культурных мероприятий
Каменчан приглашают на выставку «Дивосвіт Марії Примаченко»
Повод для гордости: каменские школьники занимают призовые места на конкурсах
«Лев зимой», «Сумасшедшие каникулы» и «Мелодии весны»: план культурных мероприятий в Каменском
Педагог из Каменского стал лауреатом конкурса «Учитель года - 2019»
Как в Каменском внедряют инклюзивное образование
Все хотят в лицей: как в Каменском записать ребенка в школу
Сколько зарабатывают учителя в Каменском
Каменские музыканты стали лауреатами международного конкурса «Аккорды Хортицы»
Каменчане стали лауреатами музыкального конкурса в Днепре