• Головна
  • Технології будівництва багатоповерхових будинків
Реклама
16:47, 11 липня 2016 р.

Технології будівництва багатоповерхових будинків

Реклама

Чотири сучасні технології будівництва багатоповерхових будинків

При будівництві багатоповерхових будинків використовуються різні технології, що відрізняються одна від одної багатьма параметрами, які необхідно враховувати при виборі житла у Львові, Дніпродзержинську та інших містах, і які впливають на ціни на квартири від забудовників. На даний момент є чотири основні технології – цегляна, панельна, монолітна та монолітно-цегляна. Розглянемо їх переваги і недоліки.

Будівництво з цегли дуже надійний спосіб зведення будинків, основною перевагою якого є те, що для нього не потрібна складна та дорога техніка – з поставленим завданням легко впорається бригада кваліфікованих каменярів. Проте, швидкість будівництва буде досить низькою через високу трудомісткість робіт. Цегла може бути керамічна або силікатна. Обидва матеріали мають велику міцність, але силікатна цегла, на відміну від керамічної, має гірші теплоізоляційні характеристики, погано переносить високу температуру та вологість, хоча і має дещо нижчу ціну. В цегляних будинках дуже тихо, їх стіни “дихають”. Серед недоліків велика вартість будівельного матеріалу й робіт, та обмежена етажність будинків.

Основний параметр, завдяки якому до сих пір використовується панельна технологія – дуже висока швидкість зведення будинків. Споруди з залізобетонних панелей збираються наче з конструктора. Тому вартість робіт дуже низька, тим більше, що для проведення робіт не потрібна складна техніка. Вся складна робота по відливанню залізобетонних панелей з заздалегідь запроектованими отворами для дверей, вікон, водогону, каналізації та димоходів проводиться на великому підприємстві, тому ціна такого будівельного матеріалу виходить дуже невелика. Мінусом є те, що стіни з панелей мають погані тепло- та шумоізоляційні характеристики. Такі будинки мають низьку сейсмостійкість.

Технологія монолітного лиття також досить молода, хоча в Україні є споруди, що будувались таким методом, наприклад комплекс Держпрому у Харкові, побудований у двадцятих роках минулого сторіччя. Одним з найважливіших для власника квартири в такому будинку є те, що ще на стадії будівництва є можливість розставити перегородки за його бажанням. Іншою перевагою є висока сейсмостійкість будівлі, а серед недоліків можна назвати досить високу вартість робіт.

Монолітно-цегляна технологія – найбільш прогресивна та сучасна. Будинки, споруджені цим методом поєднують в собі високу сейсмостійкість, гарні показники тепло- та шумоізоляції, гладкі стіни та стелю, що не потребують додаткових робіт по їх вирівнюванню. Єдиним мінусом можна вважати більш високу, ніж при панельному будівництві вартість житла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...