У Кам’янській школі співпрацюють з європейцями

З досвіду співпраці самоврядування школи №12 з громадськими організаціями України та Європи.

Тенденція співпраці шкіл з громадою та громадськими організаціями з’явилась в нашій країні відносно недавно, але цей напрямок діяльності зразу отримав багато прихильників і набув різних форм. Так, середня загальноосвітня школа №12 в м. Кам’янське через таку співпрацю з фундаціями та центрами України намагається привити молоді навички свідомого ставлення до проблем школи, мікрорайону, міста, України і світу взагалі.

Цій меті підпорядковано і проект «Quovadis, Europe?», який реалізується за підтримки Фонду EVZ «Пам`ять, відповідальність та майбутнє», Міністерства закордонних справ Німеччини і Фонду ім. Роберта Боша. Організаторами проекту є ГО «МІКС», NGO«CulturegoesEurope» та NGO«AcademyofInnovation».

У сучасному глобалізованому світі повернення до диктаторського державотворення і вибір популістських лідерів - помилки, яких не можна припускатися. Ось чому ми повинні задавати питання: «Quovadis, Europe?» (з лат. «Куди ти йдеш, Європа?»).

Підвищення обізнаності про наслідки радикальних рухів, викриття нереалістичних популістських висловлювань та пропонування альтернативних варіантів суспільного розвитку - це завдання майбутніх лідерів. Щоб досягти позитивних змін, потрібно мати цілісну картину того, що відбувається у світі. Саме тому учні школи – члени євроклубу «Сучасник» та лідери самоврядування -і прийняли участь в цьому проекті, спрямованому на підготовку молоді, здатної до діалогу та набуття життєвих компетенцій.

За планом проекту, перша зустріч відбулася у серпні 2017 року у м. Веймар (Німеччина) та мала на меті ознайомити учасників з поняттями європейських цінностей та демократії. Друга зустріч проводилась у м. Дніпро.21учасник з України, Німеччини та інших країн познайомились з реаліями нашого регіону, отримали неупереджену інформацію про стан речей в України та розвинули свої підприємницькі навички.

Водночас молодь вчилась мистецтву публічних виступів, менеджменту, створенню бізнес-планів та працювала над ідеями спільних бізнес-проектів. Всі форми роботи забезпечували учасників навичками та компетенціями для того, щоб брати участь у створенні суспільства взаємної поваги, миру, справедливості та прогресу. Наприкінці зустрічі всі її учасники зробили фото на згадку з консулом Германії в м. Дніпро Вольфгангом Мессінгером.

Також учениці 8 класу Тарасова Ольга та Пойда Вікторія разом з іншими учнями регіону співпрацювали з фаховими тренерами організації «ViUnga «Ми – молодь» (м. Стокгольм). Представниці Швеції представили досвід створення молодіжних громадських організацій в їх країні, розповіли про етапи їх створення, про співпрацю ГО з державними органами влади.

Досвід співпраці з громадськими організаціями у вихованців школи № 12 досить широкий. Разом з громадською організацією «Овес» учні та їх батьки беруть участь в проекті «Протез воїну АТО з використаних кришечок»,екологічному проекті «Батарейки,здавайтесь!», який також координує громадська організація. Цікаву ідею «Тижня мобільності» підказала організація «Світ о’світ», а учні закладу з задоволенням підхватили її. Доправляти благодійні посилки від дітей школи до воїнів АТО кожного року допомагаєГО «Права молодь», а щорічний Марафон написання листів політв’язням, який проводить організація AmnestyInternational, став першим кроком до серйозних роздумів про права людини та громадянина для учнів старших класів.

Нещодавно на базі закладу відбувся міський семінар для лідерів євроклубів, де обговорювались можливості урізноманітнення шляхів співпраці з громадою. Директор школи Запорожець Ангеліна Анатоліївна презентувала досвід закладу в контексті співпраці з громадськими організаціями Італії та Естонії. Учасників семінару через скап привітали учні та вчителі школи – партнера «Престиж» з м. Рим. Методист департаменту з гуманітарних питань Згама Тамара Петрівна зазначила, щопроблема співпраці шкіл з громадою є невід’ємною складовою в процесі формування наскрізних навичок та вмінь сучасного школяра, здатного провадити діяльність в непередбачуваних обставинах, які можуть постати перед ним в житті. Вона підкреслила важливість проведення таких заходів в контексті переймання найкращогодосвіду країн Європи та подякувала за активну працю педагогам школи (відзнака від ГО «ЕдКемп Україна», грамота від ГО «Лелека. Фронтові волонтери», подяка від ГО AmnestyInternational, ІІ місце в обласному проекті « З любовю до Батьківщини в європейській спільноті» від ДДЮЦМС, подяка від благодійного фонду «Допомога заради майбутнього», волонтерські акції з ГО МІКС, «Серце до серця», «Овес», «Світ О’Світ», фундацією соціальних інновацій «З країни в Україну» та т.ін.). Про цікаві ініціативи в сфері співпраціз громадою детально розповідали керівник євро клубу «Сучасник» Чирва В.В., представники батьківської громади та члени учнівського самоврядування школи.

Сподіваємося, що в подальшому цей досвіднабуде розповсюдження в місцевих громадах, об’єднуючи молоде та більш старше покоління для впровадження ініціатив та проектів в різних сферах життя рідного міста: спорт, туризм, культура, екологія, благодійність тощо.

школа12 каменское
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
514 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В четверг, 21 марта, трамвай двигающийся по маршруту №2 временно изменит маршрут движения. Об этом сообщают в КП КГС "Трамвай". "21 березня 2019 року у зв'язку з плановими відновлювальними роботами рух трамвайних вагонів по маршруту №4 з 10.00 до 11.00 тимчасово здійснюється за маршрутом ДКХЗ - ДЕПО" - идется в сообщении. Читайте также: Для жителей 55 блочка в Каменском: переизбрали квартальный комитет.
Общество
В Каменском на жилмассиве Черемушки в связи с ремонтными работами временно закрылся магазин «АТБ-Маркет». Данный магазин находится по адресу Глаголева, 25-А. По словам людей, которые работают на объекте, ремонтные работы продлятся около 4 месяцев. Следующим в очереди на закрытии в связи с ремонтными работами находится магазин «АТБ» по улице Николенко, 6. Читайте также: «Не пригодна для проезда»: в Каменском требуют отремонтировать Широкую.
Общество
19 марта в административном здании по улице Купянска, 31 прошла конференция в рамках деятельности квартального комитета №5 в пределах улиц Пограничная, Загородная, Локомотивная, Енисейская, Купянска, Cерпуховская, Закарпатская, Пирогова, Макаренко, Павлоградская, Долинская, Виноградная, Конотопская,  1-я Челюскина, 2-я Челюскина, Степана Разина, №№ 78 – 149, переулок Челюскина. Результатом конференции которой стало переизбрание всего состава квартального к...
Общество
19 марта более трехсот школьников Днепропетровской области выбирали главу страны. Такая Всеукраинская имитационная игра-моделирования проводится в рамках проекта по гражданскому образованию детей и молодежи «М18 - Мы можем больше!». Главная особенность в том, что участники делают свой выбор не по имени кандидата, а ориентируясь на содержание их предвыборных программ. Имена президентов скрыты за буквами, например, кандидат "А" и так далее. Проект является о...
Общество
В Каменской исправительной колонии №34 с прошлого года функционирует специальный дом ребенка. Современный ремонт, яркие цвета, беззаботная атмосфера заведения создают уют для малышей.  Сейчас в новом секторе для совместного проживания осужденных женщин с детьми до 3-х лет пребывают 14 детишек с мамами. Игрушки, необходимые средства гигиены и одежда - таковы достойные условия для детей осужденных женщин в колонии Каменского. Это в значительной степени влияе...
Общество
С начала февраля учителя военной подготовки Каменского начали с юношами 10-х классов изучение раздела «Огневая подготовка». В марте будущие защитники Украины выехали на базу 93-й отдельной механизированной бригады ВСУ, чтобы под руководством кадрового состава воинского подразделения провести боевые стрельбы по отработке первого упражнения автомата Калашникова. Перед практическими занятиями – обязательная теория. Школьники проштудировали «Организацию и поря...
Спорт
16 и 17 марта в Днепре проходил чемпионат области по пауэрлифтингу - классика и экипировка. Кроме множества медалей, завоеванных спортсменами Каменского, наши атлеты также стали лучшими в отдельных номинациях по итогам прошлого года. Днепропетровская областная федерация пауэрлифтинга подвела итоги прошедшего года и определила по три лучших тренера, спортсмена, спортсменки и команды региона. Торжественное вручение памятных наград прошло по окончанию чемпион...
Криминал
Сотрудники Главного управления по борьбе с коррупцией и организованной преступностью Службы безопасности Украины и Управления СБУ в Днепропетровской области блокировали  изготовление и сбыт наркотиков в Днепре. В Днепре сотрудники Службы безопасности Украины под процессуальным руководством прокуратуры при расследовании деятельности группировки наркоторговцев разоблачили очередную лабораторию по изготовлению прекурсоров. Оперативники спецслужбы установили,...
Общество
В Каменском обсудили развитие дуального образования. В мероприятии, которое инициировал городской центр занятости, участвовали представители предприятий и учебных заведений города. По словам директора Каменского городского центра занятости Олега Морохова, дуальная форма образования предполагает сочетание обучения в учебных заведениях с обучением на рабочих местах на предприятиях, в учреждениях и организациях. Он также добавил, что внедрение такой формы обр...
Новости по теме