• Головна
  • Кандидата в нардепы от Каменского просят повлиять на чрезвычайную ситуацию на ДМК
21:04, 27 червня 2019 р.
Надійне джерело

Кандидата в нардепы от Каменского просят повлиять на чрезвычайную ситуацию на ДМК

Кандидата в нардепы от Каменского просят повлиять на чрезвычайную ситуацию на ДМК

Кандидату в Депутати Верховної Ради України, Голові Дніпропетровського обласного та Кам’янського осередків політичної партії «Основа» Морозу О. М.

Шановний Олеже Миколайовичу!

24.06.2019 р., Генеральним директором ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», було доведено до відома профспілок про процедуру банкрутства Дніпровського меткомбінату, яка розпочата згідно рішення Господарського суду Дніпропетровській обл. від 31.05.2019 р. № 904/2104/10. Крім того, було доведено, що згідно «розпорядження» Арбітражного керуючого буде припинено фінансування соціальних програм.

Профспілковий комітет ППО «Металургів» занепокоєний такими заявами, як такими, що протирічать вимогам діючого законодавства України.

Соціальні програми (закріплені положеннями Колективного договору) – забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організація оздоровлення і відпочинку працівників; гарантії діяльності профспілкової та інших представницьких організацій трудящих; умови регулювання фондів оплати праці; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Дія положень Колективного договору може бути припинена лише після ліквідації підприємства. 

Прикриваючись запущеною процедурою банкрутства адміністрація ПАТ «Дніпровський меткомбінат» міста Кам'янське має намір з 1 липня 2019 року зупинити фінансування соціальної сфери містоутворюючого підприємства. Також є загроза припинення перерахувань до профспілки «Металургів» коштів, призначених на оздоровлення працівників підприємства, які є членами профспілки. Ці кошти підприємство перераховує згідно положень чинного Колективного договору.

У разі, якщо все вище перераховане буде реалізовано:

- багато співробітників, які працюють на цих об'єктах залишаться без роботи;

- близько 1500 дітей не зможуть оздоровитися в ДОК «Лісова казка», куди всі путівки вже розписані;

- залишається загроза зупинки процесу оздоровлення членів профспілок, їх сімей, воїнів АТО і ветеранів ДМК в морських здравницях і курортах Західної України.

Вже є розпорядження адміністрації припинити роботу наступних об'єктів соцкультпобуту: ДОК «Лісова казка» (оголошено про скасування заїздів дітей на третю і четверту зміни – з 14.07.2019 і з 06.08.2019 відповідно); санаторію-профілакторію ДМК (скасований 8-й заїзд, який планувався з 03.07.2019); культурно-спортивного центру «Дніпровець» (вже дана команда зливати воду з басейну); фонду «Милосердя і здоров'я» (працівники ДМК будуть позбавлені можливості отримати матеріальну допомогу, наприклад, на лікування), а також чинного на ДМК соціального пакета (виплати при народженні дитини, одруження, на поховання тощо). При цьому, темпи виробництва по випуску продукції на Дніпровському меткомбінаті не знижуються.

Створюється враження, що процедурою банкрутства намагаються «поховати» всю соціальну сферу, як це було зроблено на інших металургійних підприємствах України. ДМК може пишатися, що він є одним з останніх, в розпорядженні якого є унікальні медико-санітарна частина, санаторій-профілакторій, дитячий оздоровчий комплекс, культурно-спортивний центр та інші об'єкти соцкультпобуту. За поширеною в Україні практикою всі подібні об'єкти власник віддавав на баланс міст, бюджети яких, природно, утримувати їх не могли.

Викликає обурення байдуже ставлення до наших дітей. Як і які знайти слова дітям, щоб пояснити, що їхня мрія – поїхати влітку в табір – не здійсниться. Позбавляючи дітей металургів і жителів області можливості оздоровитися, адміністрація ДМК зазіхнула на «найсвятіше» – здорове молоде підростаюче покоління українців – майбутніх металургів. У цьому сезоні ДОК «Лісова казка» святкує своє 55-річчя. Навіть у період виходу ДМК на «гарячу консервацію» (простоювання) у 2017 році здравниця не припиняла свою діяльність.

Крім цього оздоровлення потребують і металурги. І не тільки тому, що інтенсивність праці на Дніпровському металургійному комбінаті суттєво зросла – тепер основна кількість співробітників ДМК працюють по 12 годин на зміну. А й тому, що зараз на підприємстві почастішали випадки перебоїв з поставками мінеральної та бутильованої питної води, недостатнім охолодженням робочих місць (на окремих дільницях температура досягає до 60 градусів Цельсія). У розрізі вище сказаного трудящим обов'язково необхідно відновлювати своє здоров'я в санаторії-профілакторії, в морських здравницях, курортах Західної України і інших місцях відпочинку.

Виходячи з викладеного, маючи за мету захист соціально-економічних прав працівників комбінату та недопущення соціальної напруги, прошу Вас як представника дієвої політсили – партії «Основа», терміново, розглянути це звернення та прийняти всі можливі заходи по припиненню беззаконня що намагається здійснити адміністрація Дніпровського меткомбінату.

З повагою, Голова профспілкового комітету О. А. Нагорний

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#основа #нардеп #мороз #каменское
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...