• Головна
  • ПанікиNET: карантинний щоденник бібліотекарки із Кам’янського
17:46, 10 квітня 2020 р.
Надійне джерело

ПанікиNET: карантинний щоденник бібліотекарки із Кам’янського

ПанікиNET: карантинний щоденник бібліотекарки із Кам’янського

Одні шукають заспокоєння в книгах, інші у фільмах, треті накопичують сертифікати у всіляких дистанційних курсах. Дехто «подорожує» світом, відвідуючи музеї, театральні вистави, концерти. Можливості  Інтернету безмежні. Кожний шукає свої методи у боротьбі з пандемією.

Я також читаю, слухаю, переглядаю улюблені фільми й багато працюю. Зараз роботи побільшало. Треба не втратити зв’зок зі своїми користувачами, готуюсь до великої битви за нову реальність.

В першу чергу, скажу, що я дуже хочу підтримати наших друзів, читачів, колег. Нам з вами будучи в самоізоляції потрібно вчитися підтримувати відносини, і це важко.

Краєзнавиця Любовь Алексієвська для всіх нас влаштувала віртуальні екскурсії лівобережною набережною, бібліотекарітримають читачів в курсі усіх краєнавчих, літературних, мистецьких новин. Вони відкриті для спілкування на сторінках: блогу сайту і на бібліотечних сторінках у фейсбуці«Бібліотека на Шевченка», «Моє Кам’янське».

Зараз у мене на столі декілька книжок, всі вони мені потрібні для роботи. По-перше,у вільний час:

-я покращую свою українську, відвідуючи дистанційний курс«Українська за 27 уроків»

Для цього придбала пунктуаційний словник – довідник Зеновія Терлака. Це перше видання такого типу, створене на українському мовному матеріал. Раджу мати всім такий довідник;

-відвідала декілька цікавих професійних та антикризових вебінарів «Громадянська участь у час фізичного дистанціювання» головним спікером якого був Джо Тьопфер – соціальний педагог, консультант з розвитку організацій та менеджменту (Берлін, Німеччина) а також вебінар для бібліотек для дітей та юнацтва про проекти представництва ЄС, навіть взяла участь в Євровікторині. Мене це розважило. Всім раджу. І корисно, і захоплююче.

- ток-шоу «Не віррр-перевіррр! Інформаційна вірусологія», де обговорювали що таке інфодемія і чим вона небезпечна, де і чому виникають фейки, що таке «інформаційний вакуум» й «інформаційний хаос», які типи фейків, дезінформації та маніпуляцій навколо теми - коронавірусу найбільш популярні сьогодні (аналіз кейсів) як вберегти себе від дезінформації, чи існують ресурси, де оперативно перевіряють інформацію та спростовують фейки.

Зараз знайшла час для знайомства з книгою Миколи Руденко «Енергія прогресу»,рідкісного українського філософа, космолога й економіста, правозахисника. Особливо зацікавила його стаття «На шляху до Світової Монади» , де він висловлює ориґінальні думки з приводу архітектури Всесвіту. Але це нелегке читання для мене. Тому мені потрібно для цього твору більше часу й терпіння.

Із задоволенням прочитала роман Наума Нима «Господи, сделай так…», зараз дочитую роман про Ван Гога французького автора Жан-Мишеля Генассия «Вальсдеревьев и неба».

А ще у мене є дивовижна головоломка «Тешка», що розвиває увагу, терпіння, посидючість, просторову уяву. Для дітей – це розвага, для літніх – втеча від деменції (шуткую).

Мене дуже надихає моя колежанка Зінаїда Бублей, яка опинилася під час карантину в селі й надсилає мені свій карантинний відеощоденник, так звані шульгівські антидепресанти. Це такі позитивні, чисті, з тонким почуттям гумору замальовки, що я вирішила ділитися ними зі своїми відвідувачамиза хештегом #шульгівкафільм.

Тож до зустрічі! Бережіть себе та  тих, хто поруч!

З повагою Тетяна Герасюта, заступник директора Централізованої бібліотечної системи Кам’янського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#герасюта #библиотека #каменское #карантин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...