Як запобігти поширенню коронавірусу COVID-19 у місті Кам'янське

Як запобігти поширенню коронавірусу COVID-19 у місті Кам'янське, Леонид Лихолажин

Триває епідемія нового коронавірусу COVID-19. Щодня кількість захворівших зростає, а з настанням холодів також збільшується ризик захворіти на грип та сезону застуду.

Ковід та грип - це різні хвороби, спричинені різними вірусами. Грип з нами уже багато років, і ми знаємо, що є типи вірусів грипу A та B. Вони спричинюють спалахи грипу щосезону впродовж зимових місяців, а коронавірусCOVID −19 новий, до спалаху ми його не знали й не могли мати від нього імунітету. Тому він так швидко поширився світом. Віруси передаються від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Вірус може потрапити на слизові оболонки носа, очей також через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів ( дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого. На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.

Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають у зоні підвищеного ризику. Також слід розуміти, що можливе одночасне зараження кількома видами вірусів.

Велике значення у лікуванні має вчасне діагностування. На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми які спостерігаються при грипі, звичайній застуді − біль у горлі, кашель, температура. Визначити можуть тільки спеціальні тести. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека. Саме тому, якщо ви відчули симптоми захворювання чи протягом останніх 14 днів спілкувались із людиною хворою на коронавірус – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.

Як себе захиститися від вірусних інфекцій:

  • Зміцнюйте імунітет (повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму);
  • мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтесь антисептиком;
  • дотримуйтесь правил особистої гігієни;
  • провітрюйте приміщення, у якому знаходитесь;
  • використовуйте захисну маску в публічних місцях;
  • уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ;
  • уникайте скупчення людей(віруси не циркулюють у повітрі і не переміщуються на далекі відстані. Відстань – це гарантія безпеки, мінімальна дистанція — 1,5 метра);
  • уникайте дотиків до свого обличчя: не торкайтеся руками своїх очей, носа та рота.

Пацієнти, які мають медичні показання для лабораторного обстеження методом ПЛР на Коронавірусну хворобу (COVID - 19), обстежуються безкоштовно. Сімейний лікар, з яким у пацієнта укладена декларація або лікар стаціонару (для стаціонарних хворих) організовує приїзд до пацієнта мобільної бригади, яка навчена методиці забору матеріалу, його маркування та транспортування в лабораторію, яка проводить лабораторне тестування (обласний лабораторний центр, лабораторія лікарні ім. Мечникова). У місті організована щоденна робота мобільної бригади, налагоджена спільна робота з Кам''янським міським відділом лабораторних досліджень ДУ« Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України ». Всі пацієнти, у яких є медичні показання для лабораторного обстеження методом ПЛР на COVID- 19, на протязі 24 годин обслуговуються мобільними бригадами.

Жителі міста, які не мають медичних показань для лабораторного обстеження методом ПЛР на Коронавірусну хворобу (COVID- 19), але бажають обстежитися (для подорожей) можуть обстежитися на платній основі, самостійно звертаючись в лабораторії міста і області.

коронавирус
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии